• Ново
Стъклена лампа Модерните висящи лампи стари индустриални кухненски остров осветителни тела, офис, хотел, магазин антикварен led окачен тавана лампа

Стъклена лампа Модерните висящи лампи стари индустриални кухненски остров осветителни тела, офис, хотел, магазин антикварен led окачен тавана лампа

BGN 114.80
BGN 67.00 -42 %

Сума
Налично за поръчка


Вклучувајќи Еден Компјутери светилки,може да се купи повеќе во мојата продавница. Стакло Сенка Модерна Pendant Светла Гроздобер Индустриска Кујна Островот Осветлување Канцеларија, Хотел, Продавница Антички LED Pendant Таванот Светилка
Висок квалитет на лофт pendant светлина,производи преку CE ,VDE,УЛ,LVD,ССА сертификација.
Димензија : Канапи Lenght : 100cm
Материјал : Метал и Стакло
Моќ Оценка : 110 V-250 V
Напон : 31-40 W
Извор на светлина : E27 светилки
Соодветен Простор : 10-15 метар квадратен
Се применуваат за : Бар,Магацински простор,Ресторан,кафуле..
● Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена од денот на аукција затворање.
● Ако сте го купиле повеќе објекти од мене, може да ми испратите една плата за сите предмети, наместо да плаќаат за нив поединечно. Кога ќе кликнете на Плати Сега копчето, тука автоматски ќе се утврди дали постојат и други предмети што имаат освоено или сте ги купиле од мене и ќе ги комбинирате за вашиот преглед.
1. Нормално објектот ќе биде предаден во рок од 1-2 дена по уплата. Економија Превозот обично трае 5 - 12 работни дена да го главните градови и 10 - 25 работни дена да го други далечински градови. И можете да платите дополнителни превозот надомест за да се добие Брз Испорака(DHL, или ЕМС)услуга, Нормално тоа трае 3 - 7 дена само за да примите цел. (Работен ден не вклучувајќи викенд или локалните јавни одмор)
2. Можете да имаат комбинирани пратки, ве молиме ни e-mail пред предмети се испратени.
Се надевам дека ќе ги задоволи со нашите вкупно услуги, како и на производот и со нетрпение очекуваме да вашата добра повратни информации наскоро. Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас во секое време.
1. Повратни информации ќе бидат оставени автоматски откако ќе се добијат повратни информации.
2. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине на неутрален или негативен фидбек. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот. Ве молиме дозволете ни да се одговори на вашата е-пошта во рок од 24 часа.
3.Ние ќе се обезбеди услугата, како најдобро што можеме, да предизвика повратни информации и да е она што ние се залага за. Ве молиме да ни ме преку "Мои Пораки" или "Контактирајте со продавачот" ако имате било какви прашања во врска со нашите огласи или вашето купување.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Висящи Лампи
документ:
ЕМС, UL,LVD,CCC, FCC, CE
Завърши:
Желязо
Брой източници на светлина:
1
Място:
Хотелски Хол, Дневна, Основна Спалня, Хотелска Стая
Материал:
Метални
Базов Тип:
E27
Техника:
позлатени
Източник На Светлина:
Халогенни Лампи С Нажежаема Жичка
Зона Осветление:
5-10 кв. м
Цвят На Абажура:
Бял
Дали диммируемым:
ДА
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Гаранция:
Гаранция 12 месеца
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Стил:
Арт-Деко
търговска марка:
УНИКАСА
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
Източник На Захранване:
AC
Напрежение:
110~250V
Материал На Корпуса:
Стъкло, Желязо
Приложение:
хранене

Подобни продукти в категория

Безплатна доставка AC LED Western Style Art Glass лампа ръчно бластване стъклена дълга полилей

Бесплатен Превозот AC ПРЕДВОДЕНА од Западен Стил Уметност Стакло Светилка Рака Разнесени Стакло Долго ЛустеротГолемина : W70cm*H90cm(W28"*H36")(100% рака разнесени DIY инсталација на производот, готови производи, ќе биде малку различен од оригиналната слика шоу, бидејќи на рака разнесени и различни intallation начин.)За лустерот : Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт...

BGN 1520.00

Светла полилей модерен Crystal големи полилеи луксозни и модерни полилеи осветление мода лукс злато прозрачен кристал K9

започнетекрајотпроизвод опција листа класификација : 15 K9 кристал K9 дијаметар 85cm (33.5" ) x Висока 75см (29.5") светлина тело материјал : кристал K9 стакло абажур материјал : Crysta технологија : свиткување број на извори на светло : 15 irradiated област : 15 милиони ^ 230m ^ напон : 110v 220 V применливи простор : Дневна Јадење Спалната соба друг / други стил : Европската детали за производот

BGN 228.00 316.80

Таванско помещение ретро led плафониери 5 W / 10 W/15 W/20 W Дневна Спалня плафон за осветление на творческата личност тавана лампа домашно осветление

Следните предмети повеќе од 2550% попуст, кликнете на повеќе изненадувања : Топла Продажба Моден Дизајн на Детска Соба Светилка Нордиските Купола Светлина 1 / 2 / 3 / 4 глави Таванот Светлина Дома ДекорПроизводи detailes : 1...

BGN 53.00 105.60

Модерни кристални полилеи лампи за кухни луксозни хотелски стаи розата е цветето на входа на фоайето осветление с E14 Led лампа 9068

Совет : Во исто време, ние може да според вашето барање за производство, се надевам дека можете да бидете задоволни! Ако имате било какви прашања, ве молиме оставете порака за да ми! Ви благодариме!Стр закуп Забелешка : Овие предмети се тешко да се опише попрецизно,големини и Бои може да изгледаат различно на лице од тука...

BGN 478.00 508.80

30/40/50/60 см мед, сребро, злато, гравиран уеб Диамант окачен лампа модерен окачен лампа от неръждаема стомана Luminaria дизайн

Спецификации : [Точка Бр.] : SC17082 [Тела Големина ] : Дијаметар 30cm / 11.81", 40cm / 15.75",50cm / 19.69",60cm / 23.62" [Кабелот Должина ] : 120cm / 47.24"(Прилагодливи...

BGN 252.80

5pcs 3W Mini Downlights Spot Light AC85-265V регулируем ъгъл на гардероба тавана лампа топла бяла светлина алуминиев основен дисплей Home decorTR

Производ Облик : Дијамант Моќ : 3 W извор на Светлина : Epistar LED Чипови, Висока Моќност ЛЕР Емитуваат боја : Црвена / Жолта / Зелена / Блу / бела / топло бела / Виолетова / Розова Боја температура : 27003500 K (Топло Бела) ;50006500 K (Чиста Бела) Излез Прозрачна : 90110lm / W Влезен напон : 85265 V AC 50 / 60 Hz База материјал : Алуминиум боја на каросеријата : Sliver / Gold / Бакар Зрак агол : 120degrees животен век : > 50.000 часа Гаранција : 2 години за Сертификација на : CE & Ro HS Димензии : 30*28mmПакетот вклучува : 5pcs led вградна светилка + 5pcs Led ДрајверПревозот : Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена.Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена...

BGN 26.00 29.34

Стъклени Висящи Лампи Постмодернистские Творчески Висящи Лампи Villa Hotel Висящи Лампи E14 15 Светлини Lamp Project

Стакло Pendant Светла Посмодерна Креативни Суспензија Осветлување Вила Хотел Виси Светла E14 15 Светла 100% Висок квалитет и Сосема нов Осветлување Број на Модел : TZDZ00112 Големина : Кол : 80см,H : 76cm Боја : Како на сликата Напон : 110130 V 220 V240 V Материјал : Железо,Стакло Сијалица : LED E14*15 вклучувајќи ги и Основните Собранието е потребно Светилки брод за вас, како подарок...

BGN 2480.00 2755.20

Простотата на съвременната кристал лампи стая, коридор, ресторант, бар на творческата личност кристален полилей безплатна доставка

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

BGN 243.00 243.20

Повърхностно монтирана led таван панел квадратна форма пълен акрил 6/12/18 / 24 W за домашно осветление спални кухня и трапезария

6 W 12 W 18 W 24 W Плоштадот Led Панел Светлина Површината Монтирани led вградна светилка таванот надолу 110240 V lampada led светилка + LED ДрајверКарактеристики : 1.Моќност : 6 W,12 W,18 W,24 W 2.Зрак Агол : 180 степен 3.Животниот век : 50000 часа 4.Температура на бојата : втората светска војна : 28003500 K, Г.С...

BGN 12.00 15.20

Китай железен полилей ресторант плат 6 глави с правоъгълна хол ресторант хотел кабинет бар творчески лампа m

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиентиИнформации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : железо + крпа сенка[Извор на светлина] : E27 (не содржи извор на светлина)[Главната технологија] : боја + рачно изработени платно[Примена] : дневна соба, ресторан, канцеларија и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)[SIZE] : ВИДИ ПОДОЛУ

BGN 904.00

LED American Vintage Желязо Свещ Customized LED Lamp LED Light.Висящи Осветителни Тела.Окачен лампа. окачен лампа за хранене

Англиски и на руски јазик јазици се достапни тука!Prodcut Информации : За да се прилагоди,само да дојде на вашата идеална големина.1.Напон : AC90260 V2...

BGN 1591.00 1710.40

Мода LED окачен лампа тънък кръг с трапезария и модерен минималистичен хол окачен лампа Neso Office ZH

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.опис : (1) Материјал : Алуминиум пвц(2) Боја : бела црна(3) Светлосен : топло бела светлина, може да се избере(ве молам оставете ме порака)(4) Напон : 90 V260 V, ние ќе брод во зависност од вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.димензии : Дијаметар 40 / 47 / 57 / 72 / 82cm

BGN 412.80

Gzmj модерен класически гальванический led окачен лампа нов дизайн ролка лампи, огледало Durface Star Ball за Palor Home Bar Room E27

GZMJ Модерна Класика Electroplate LED Pendant Светлина Нов Дизајн макара Светилки Огледало Durface Ѕвезда Топка за Palor Дома Бар Соба E27 Информација за Производот : Фабрика за Маркетинг : Добар квалитет со најдобра цена Врвот Услуги на Клиентите : дополнителни прашања, ве Молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас слободно,ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи васБоја : Злато / СребренаМатеријал : Стакло,MatalСијалица Тип : E27Извор на светлина : LED сијалицата,Блескаво сијалицаЕ Светилки Се Вклучени : НикојНапон : AC 110 V240 V (Може да се користи во сите земји)Примена : Дневна соба,трпезарија,Спална соба,Ресторан,Кујна и сл.Известување : Поради различните пакети на светилки,основи можат да бидат малку различни, но нема ефект на употреба.Пакет : 1 x pendant светлина(Сијалица Исклучени)

BGN 43.00 66.88

Модерен Двухкольцевой led окачен лампа Arcylic LED ring Suspension Light Fixture, Circle LED Ring lighting New Design MD5000

Модерната Два Прстени LED Pendant Светлина Arcylic LED прстен Суспензија Светлина Тела, Круг LED Прстен осветлување Нов Дизајн MD5000Модел : MD5000 (110 V240 V)Температура на бојата : Топло Бела или Ладно Бела ( за вашата опција)Материјал : Акрил, Нерѓосувачки Челик, Метални, ПРЕДВОДЕНА SMD5050Големина : Голем прстен дијаметар 670mm, Мал ринг дијаметар 470mmАкрилик дебелина : 15mmВисина 1000mm ( може да се прилагоди )Енергија : 50 W само

BGN 258.00 390.58

Нов супер ярък вграждане led Dimmable Downlight 12w 15w LED Spot light LED decoration тавана лампа 5W 7w 9w е на разположение

Карактеристики : Висока осветленост,epistar led диоди Мицубиши LGP,добри и квалитетни Алуминиумски тело,добри топлина мијалник капацитет за Постојан струја возачот,подобро отколку нормално led драјвер CRI>80 слаба светлина слабеењето Параметар : Моќност : 3w 5w 7w 9w 12w 15w Текст : AC85265 V / undimmable,AC220 V / Dimmable CRI>80 Светлина ефикасност>100lm / w Led type : Epistar SMD Dimmable тип : Triac CCT : 30003500k / топло бела,40004500k / бела,60006500k / ладно бела Гаранција : 3years Сертификати : CE, Ro HS Кабел конектор : нормален кабел( со unwaterproof кабел конектор) или водоотпорен кабел конектор Ако сакате водоотпорен кабел конектор pls ни кажете пред место на цел(цената е различен) Димензија :

BGN 8.00 12.00

XL модерна кристален полилей led лампи на дълги големи висящи полилеи H2. 1M луксозна вила, хотел свещник лампи, висящи светлина

Материјал : Алуминиум база +стакло јасно оружје +K9 кристално јаснаГОЛЕМИНА на : 12lights(8+4,2 слоеви) Diameter680cm*Height2050mm+синџир 300мм(синџир е должината побара & прилагодливи),15lights(10+5,2 слоеви) Дијаметар околу 800cm*Height2100mm+синџир 300мм(синџир е должината побара & прилагодливи),18lights(12+6,2 слоеви) Diameter900mm*Height2100mm+синџир 300мм(синџир е должината побара & прилагодливи),Светилки : E14 / E12 сијалицата во држачот, 12 / 15 / 18*3 W(led сијалица)25 W ( Блескаво сијалица), ви препорачуваме употреба 3 W / парче LED сијалица за energeзаштеда),светилки не се вклучениНапон : 110 V240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)Напомена : (1)Ако сте руската Федерација купувачот ве молиме оставете име и презиме кога ставање ред;(2).ако најдете објект не може да бидат испратени на вашата земја, ве молиме контактирајте со насinfact можеме да испрати да повеќето земји на светот, но не може да се покаже сите испорака / превозот метод во продавница18 оружје / lights(12+6),Diameter90*Height210cm : 15 оружје / lights(10+5),Diameter78*Height210cm : кога ќе го купите производи pls видите првите детали : Совети : 1,светлината може да биде инсталиран на E27 извор на светлина, како што се energeзаштеда светилка(CFL), LED сијалица или блескаво сијалица итн.2,Сугерираат : купи светлина sourec во вашиот роден град, со цел да се избегне оштетување во транзит, becouse извор на светлина е кревка, и товарни полнење е многу скапо.3,Бруто тежина и пакет големина се за повикување само, предмет на реалните испорака, да обезбеди безбеден превоз.Поле на Примена : Погоден за 2050 квадратен метар на вила сала,foyer,салон,хотел, сала,дневна соба, ходникот, итн, Тоа исто така може да се користи во ресторан и хотел.Обезбедување На Квалитет : (1)Секој produst е рачно изработени од себе.(2)Дизајн на секој производ е модерен,оригинални и креативни.(3)ние гарантираме за квалитетот на било која стока цврсто пред превозот надвор.Најниската Цена : (1)Одличен квалитет со конкурентна цена...

BGN 1152.00 1212.80

IWHD Loft Style Желязо Wood Droplight Modern Industrial Wind LED висящи лампи трапезария подвесная лампа домашно осветление

Спецификации Светлината Информации Тип Pendant Светла Карактеристики Сијалица Вклучени, Мини Стил Стил Сад, Ретро, Традиционалните / Класичен Заврши Сликарство Светлина Насока вградна светилка Предложи Соба Одговара Влез, Кујна, трпезарија, Спална соба, Дневна Соба Предложи Соба Големина 1030 Димензии Тела Висина 27 см Тела Ширина 16 / 28 cm Тела Должина 16 / 28 cm Синџир / Кабелот Должина Max 120 cm Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс 60 W Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјал Сенка Материјал Метал.Дрвени Боја Сенка Боја црна Тегови Нето Тежина(kg) 1.5 кгПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 172.80

5 гола Турция етнически обичаи ръчно изработени плочки лампа романтичен хотел cafe ресторант бар окачен лампа, хол с балкон и стълбище

Други купувачи, исто така, како што се : 5 Глави Турција етничка царинската рачно изработени Мозаик светилка романтична Хотел кафе ресторан, бар Pendant светлина живеењесоба со балкон скалите светилкаМозаикот е антички мозаик занает, потекнува од античка Грција, на античките Грци во почетокот пати се користи на црн и бел мермер парчиња, за да ги красат зграда орган, само Богатите владетели може да си дозволи на уметноста.На Римската ера, беше популарен меѓу луѓето...

BGN 335.00 478.08

Полилей светлина FreeLED E14 k9Crystal основа от неръждаема стомана малък квадратен лампа антре фоайето на преминаване хотел Rosh CE Custom Designed

[ПРЕПОРАЧУВАМЕ]Нашата компанија е специјализирана во производство на LED лустерот ,ПРЕДВОДЕНА Pendant светлина , LED Таванот светлина .Тоа главно извезуваат во Европа и САД, итн...

BGN 133.65

Longree модерен елегантен италиански син муранские полилеи античен медальон лампа реколта плафониери лампи украса

Longree Модерна Бела црна елегантна италијански murano лустери антички виси светилка гроздобер таванот светилка декорација светилкаГолемина : 80см*100cm

BGN 1680.00

Безплатна доставка AC LED луксозна спалня лампа висок таван кристален полилей за продажба

Бесплатен Превозот AC LED Луксузен Спалната соба Светилка со Висока Таванот Кристал Лустерот За ПродажбаГолемина : W70cm*H80cm(W28"*H32")(100% рака разнесени DIY инсталација на производот, готови производи, ќе биде малку различен од оригиналната слика шоу, бидејќи на рака разнесени и различни intallation начин.)За лустерот : Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт...

BGN 1408.00