• Ново
Канцеларски материали, етикети креда бяла дъска етикети Vinyl дъска стикери за многократна употреба лепило 1 с бледа дръжка сватбен фаворит стъкло сладки

Канцеларски материали, етикети креда бяла дъска етикети Vinyl дъска стикери за многократна употреба лепило 1 с бледа дръжка сватбен фаворит стъкло сладки

BGN 22.38
BGN 20.00 -11 %

Сума
Налично за поръчка


Канцелариски Налепница Chalkboard Labels Винил Табла Налепници За Обновливи
Лепило 1 со креда пенкало Свадба Корист Чаша Слатка
Точка име :
Канцелариски Налепница Chalkboard Labels Винил Табла Налепници за Обновливи Лепило 1 со
креда пенкало Свадба Корист Чаша Слатка
Материја l : винил/леплива пвц
Големина : 87*62mm
Боја : црна
Употреба : за Шише капи Декорација, како Подарок, Промоција на етикетата пишува на тоа, Пакување етикетата
Предност :
1 .лесно да се примени - Chalkboard хартија продолжува во секунди без било хаос или clean-up, и е
лесно да ја наместите или полетување без оштетување на површината на тоа беше да се применува.
Употреба на стакло, метал, ѕидови, врати, или било која друга рамна површина!
2.лесно да се отстрани-Chalkboard винил нема да го оштети ѕидови или шишиња, и е лесно да се смени неговата позиција или
отстрани целосно во случај да сакате да redecorate!
3.Пишувам со мали креда маркер-било која боја маркер можете да изберете,но црна е, па не
се појави,совет да не се избере.совети изберете бела ефектот е подобар
Вовед во користење :
1 . Чистење на површината што планирате да се применуваат на етикетата, бидете сигурни дека тоа е целосно сува
и мазна.
2. Излупете исклучување на налепницата од подлога од хартија.
3. Залепете ја налепницата како сакаш.
4. Ги налепница нежно од центарот на рабовите за да се елиминираат меурчиња.
Пакетот вклучува :
Вкупно : 80pcs, 87*62mm
Слика за референца :

Всичко за продукта

Размер:
87*62mm
Номер На Модела:
FHT005
Възраст:
>3 г.,> > 6 години,>>>8 години
търговска марка:
дърво
Форма:
особена фантазия
Материал:
винил/лепкава PVC
Материал:
винил, лепкава PVC
Размер:
87*62mm
Цвят:
Черен
Тип:
vinyl стикер
Стил:
Декоративна Стикер
Функция:
организиране на етикети на класна дъска
Воспользуйся:
подарък
Име:
издател на класната дъска
Параграф 1,:
стикер на класна дъска
Параграф 2:
Канцелярская Стикер

Подобни продукти в категория

Japan style Vintage специално за вас Flag series САМ многофункционална дълга печат на стикер / подарък стикер/подарък издател

1 СМЕШНО! Нов Дизајн2 Количина : 750pcs / многуГолемина : околу 5520mm секој еден,брод мешана боја,ви благодариме.Известување : само печат налепница,без јаже,без кеса!СМЕШНО!Како што гледате оваа прекрасна налепница , може да се користи на подарок или било каде треба декорација, со полна со љубов...

BGN 24.00

140 бр. / лот етикети сладки, китайски и японски закуски лаптоп дневник етикети Ръчно книга албум декоративни стикери

убаво да ви се исполнат ви Благодариме за про опција Слики се намали, сликата може да се лупено исклучување Налепници површината водоотпорен, ве Молиме имајте во предвид дека може да биде браздата во начинот на налепница на превозот

BGN 18.62

1.5 инча цветен благодаря розово цвете далия черен стикер

започнетекрајниот Производ предности 1 Ние ќе ви одговори веднаш на клиент прашања , испорака брзина .2 Производ големина , боја и текстот може да се менува во согласност со барањата на клиентот , клиентите треба само барање ,ние дизајн уметнички дела како што се бара , под клиент ревизии потврди производство...

BGN 32.00

1 Pc Дяволът Map Персонализирана Карта На Света Дяволът Map Mini Creative Scratch Off Word Map

големина : 59.4*82.5 cmНачин На ПлаќањеПрифаќаме само Зачувам,Кредитна картичка,Western Union.Ве молиме да ја плати во рок од 7 дена од денот на нарачката.Превозот УсловиСтандард на Услуги е Кина пост воздухопловната или Хонг Конг пост воздухопловната.Експедитивни Услуги е Кина пост ЕМС.Ние брод понеделник сабота со исклучок на празници...

BGN 13.00 15.17

45 бр. / опаковане. домашни любимци синият кит риба мини книжен стикер Дневник декорации DIY scrapbooking етикет отпечатване на етикет с канцеларски материали

започнетекрајот Совети : 1, За наредби ≥ $5 , Ние нудиме цел следење на број, можете да ги пратите сите на траекторијата!2, За наредби ≥ $ 20, системот автоматски го намалува $ 1За нарачки ≥ $ 59, системот автоматски го намалува $ 3За нарачки ≥ $ 98, системот автоматски го намалува $ 53, Ако сакате да купите повеќе од еден производ, ве молиме додадете сè да Количката прво...

BGN 2.00 2.24

98-II-Б-3000 мл Лаборатория за магнитна мешалка нагревательная мантъл, 0~1400 об / мин на 600 W, Макс 450 градуса , Безплатна доставка !

Аналогни Магнетни Stirrer Греење Мантија 3000ml, 0~1400rpm, 600 W, Макс 450 степен , Една Година ГаранцијаУредот е широко се користи за греење во училиштето лабораторија, индустриски и рударски , преработка на храна, биохемија, земјоделството, петрохемија инженерство и фармацевтската индустрија за течност...

BGN 444.80

45 бр. / опаковане. карикатура Kawai момиче ръчно чрез стикери за украса Дневник декорации DIY scrapbooking етикет отпечатване на етикет с канцеларски материали

Совети : 1, За наредби ≥ $5 , Ние нудиме цел следење на број, можете да ги пратите сите на траекторијата!2, За наредби ≥ $ 20, системот автоматски го намалува $ 1За нарачки ≥ $ 59, системот автоматски го намалува $ 3За нарачки ≥ $ 98, системот автоматски го намалува $ 53, Ако сакате да купите повеќе од еден производ, ве молиме додадете сè да Количката прво...

BGN 2.00 2.26

80 бр./лот заглавната печат ръчно изработени стикер старинни ръчно изработени опаковъчна хартия етикет

Материјал : Хартија.Големина на : 50*17mm секој еден.Боја : како на фотографии.Напомена : Доколку имате било какви барања,ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас наскоро,Ако сакате да заработите мешан цел(како што се објектите се повеќе од 5 многу или вкупна вредност ), Pls ве молиме контактирајте со нас на прво место.ние ќе ви даде разумно попуст или бесплатен превозот од Express (UPSот,DHL,EMS, итн.)Ви благодариме за вашето внимание!Превозот1...

BGN 5.12

120 бр. / 3 компл. DIY много Сладка Chubby Rabbit Series Sticker Label Stickers декоративна хартия етикети scrapbooking САМ Дневник албум

[xlmodel][фото][0000] Опис Име : 120pcs / 3sets DIY Симпатична Чаби Зајакот Серија Налепница Етикета Декоративни Налепници за Канцелариски Налепници Scrapbooking DIY Дневник АлбумМатеријал : МИЛЕНИЧИЊАСтил : Случајно испратите не може да ги собереш на СтилотПроизвод Големина : За 9cm X10cm1 Сет Кол : за 40pcsПакетот Вклучува : 3 Сетови НалепнициЗАБЕЛЕШКА : сликата е прикажано тука се дел стил само...

BGN 2.72

1 бр./лот Япония Прекрасна карикатура смешно пресни приятели серия книжен стикер горещи продажба на стикери за декорация

Димензии : 175*90mmМатеријал : Хартија.Тежина : околу 10g секој пакет.1lot=1pack=1sheets налепница.1096 Ние се погоди ќе ви се допадне.....

BGN 2.08

E5003 оттичане однорычажный кран с топла и студена гъши врата

Име на производ : E5003 вертикална една уста топла и ладна gooseneck тапа Производот Категорија : вертикална, ѕид за топла и ладна вода тапа опис на производот : Детален опис : · Материјал : чист бакар · Површинска обработка : увезени епоксидна смола за премачкување...

BGN 94.38

6 бр./компл. Vintage Love Cat series многофункционален PVC стикер комплект / Дневник стикер Бележки декорации от PVC хартия етикети

Опис : 1lot =1pack ;секој пакет се 6sheets налепнициголемина : 180*90mm.Материјал; ПВЦ.Freeshipping! Нови kawaii кукла хартија налепница / забелешка налепница / Декорација етикета / 6pcs / set Мултифункционален / Супер подарок / трговија на Големо многугрупи / многуFreeshipping!2 парчиња / set / Цртан филм мачка illust налепница / забелешка етикета / Мултифункционален / Цртан филм DIY Хартија Налепница / Знак пост / трговија на Големо многугрупи / многуFreeshipping! 6pcs / постави Нови Виножито Дневник Налепници / Мултифункционален / Цртан филм DIY ПВЦ Налепница / Index Налепница / Знак пост / Розова / трговија на Големо многупакети / многуFreeshipping!Нова 6 компјутери / set Гроздобер Деко хартија+пвц налепница / Декоративни ткаенини печати налепница / Label / Мултифункционален / подароци / трговија на Големо многупакети / многуFreeshipping!!Трговија на големо,Симпатична Гроздобер Postmarks Налепница / Мултифункционален / Цртан филм DIY Хартија Налепница / Знак пост / Етикета6pcs / set многугрупи / многуFreeshipping!Трговија на големо,Нови Креативни ЕУ Стил / Изминатите Печат Дневник Налепници / Мултифункционален / Цртан филм DIY ПВЦ Налепница / Знак пост / 6pcs / set многугрупи / многуFreeshipping!Трговија на големо,Новата Симпатична Виножито Дневник Налепници / Мултифункционален / Цртан филм DIY ПВЦ Налепница / Index Налепница / Знак пост / 6pcs / set многугрупи / многуFreeshipping! НОВАТА Симпатична Цртан пријатели Деко Налепници / забелешка етикета / Мултифункционален / 12sheets / set / DIY Налепница / Знак пост / трговија на големо многугрупи / многуНовиот 1 buc / set симпатична цртан филм бебе стил 3 D налепница / мобилни налепница / Декорација етикета / трговија на Големо многупарчиња / многуFreeshipping / Кореја, симпатична панда Деца пена 3 D Налепници / DIY Мултифункционален mobilephone Подуени Декорација Налепници / Wholeshale многупарчиња / многуНови Креативни Ѕвезденото небо Кристал стил 3 D налепница / DIY забелешка етикета / знак Пост / трговија на Големо многугрупи / многуКреативни 3 D Кристал желе Стил Сценографијата серија Епоксидна Налепница / DIY Мултифункционален телефон Деко налепница / трговија на Големо многугрупи / многу7design / Мода 3 D Кристал желе Стил Романтични Бои серија Епоксидна Налепница / DIY Мултифункционален телефон Деко налепница многугрупи / многуБесплатен Превозот / Ново 1 листови / set симпатична 3 D среќен мачка пвц налепница / DIY квалитет налепница / трговија на Големо многугрупи / многуFreeshipping!! Новата 3 D суши и кујна налепница / симпатична белешка налепница / Декорација етикета / Мултифункционален / трговија на Големо многугрупи / многу14 дизајн / Мода и Индивидуалност изразување Серија 3 D Кристал желе Стил Епоксидна Налепница / DIY Мултифункционален телефон Деко налепница многугрупи / многуНапомена : Доколку имате било какви барања,ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас наскоро,Ако сакате да заработите мешан цел(како што се објектите се повеќе од 5 многу или вкупна вредност ), Pls ве молиме контактирајте со нас на прво место.ние ќе ви даде разумно попуст или бесплатен превозот од Express (UPSот,DHL,EMS, итн.

BGN 2.82

JETTING 12Pcs огромна самозалепващи неприятен етикет на записваеми етикети с името на празни етикети за бележки

P S Големи цел трансакции може да приватна преговарањеОпис : Боја : Бела Празно и СинаНалепница Димензија : 35x50mmПакет : 12 Листови / ПакетПакет се Вклучени : Цена Налепница / 1 PackЗабелешка : Од Русија пост нова политика за целосно име и презиме , pls секој купувач да понудат на своите полно име пред да се плати во вашата платежна адреса...

BGN 1.00 1.38

120шт благодаря цветна градина подарък печат на етикета лепило Изработка на печат на стикер за печене етикети смешно САМ на работа

Опис На Производот : Големина : околу 42*33mm секој еден.Тежина : околу 4g секој лист.Количина : .12pcs на 1 лист,1lot=10sheets=120pcs малку налепница.Пакување : Пластична кеса.Материјал : Kraft Лепило за хартија.ние ќе се пакувам и, ве молам, не грижете се за превозот.15081835 година1184 Ние се погоди ќе ви се допадне следниот линк....

BGN 4.16

1 x СОНЯ Reminisce paper sticker САМ декоративна стикер за албума scrapbooking kawaii канцеларски дневник стикер

Материјал : специјален тип на хартијаГолемина : 15 * 11cmЛепило : ДАФункција : Албум налепница ,Scrapbooking decal, Запечатување налепница итн.

BGN 2.00 2.82

8 бр./много Kawaii animal sticker Sumikko gurashi penguin bear хартиени етикети за рамка писма инструменти за scrapbooking канцеларски материали F142

8 компјутери / Многу Kawaii животинско налепница Sumikko gurashi пингвин мечка хартија налепници за писмо рамка scrapbooking алатки Канцелариски F142Функција : Инспирација : Sumikkogurashi.Боја на каросеријата : 8 шема.Големина : 19.5*9cm .Тежина : 10g.Функција : Декорација / Scrapbooking tools .Совет : Ова е 8 компјутери / многу, се меша со 8 дизајн...

BGN 7.00 9.60