• Ново
Hot 4Ch Super Full HD 4MP AHD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ DVR Камера за Видео Рекордер Home Outdoor Security Camera System Kit 6LED Array Surveillance P2P

Hot 4Ch Super Full HD 4MP AHD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ DVR Камера за Видео Рекордер Home Outdoor Security Camera System Kit 6LED Array Surveillance P2P

BGN 555.54
BGN 389.00 -30 %

Сума
Налично за поръчка

Систем Карактеристики :
Со користење на Најновите Високи Перформанси Сензор, Супер HD 4 MP 2688*1520 Слика. DVR Рекорд Репродукција Full HD 4 MP.
Поддршка Движење Откривање на Снимањето Алармот ,E-mail Аларм . Многу Лесно за инсталација на Системот за полнење & операција, Plug and play!
Мулти-јазик Оперативен Систем : англиски, фински, француски, германски, грчки, италијански,Јапонски.Полски, португалски, руски, шпански, Тајландски, Поедноставен, турски итн.
Поддршка IR-НАМАЛУВАЊЕ на Двоен Филтер Прекинувач, Ден и Ноќ да се Постигне Мониторинг, Боја е Не Делумни Боја Нарушување;
4 Милиони Пиксели HD Видео Пренос на Ниска Цена, Долго Растојание, Без Одлагање, Висока Ефикасност, Анти-Притискање и Лесно да се Спроведе
Мултиплексирање работата : Преглед, Снимање, Репродукција, резервна Копија, Мрежа во живо, Mobilephone Приказ; Сите операции се независни Едни од Други.
Компресија алгоритам надгради за да се H. 264 Висок Профил, Повеќе напредни Видео Компресија техника го прави кодот поток намали за најмалку 30%.
Поддршка мобилни монитор (i Phone, Android).
На Кино работата : Преглед, снимање, репродукција, резервна копија, мрежа телевизија, мобилен телефон ги видите сите операции се независни од; едни со други.
Поддршка на многу снимање на сцени : Авто-продолжување на снимање, мерење на времето за снимање, движење откривање на снимањето.
На Репродукцијата на владата за поддршка на нормална игра, брзо се игра, брзо назад игра, прирачник и единствена рамка игра.
Многу копија уред : USB флеш еден диск, USB HDD преносни и со мрежа.
Авто обнова на власт по еден Систем моќ reconnected, и да се вратите на претходно моќ-надолу државата
Сосема Нова Графика оперативен интерфејс дизајн, да те Искуство Лесно и Удобно.
HD AHD Камера Карактеристики Главниот Чип со Високи перформанси
NVP2475 H Најновите Супер процесор Image Sensor 1/3"OV4689 4 MP 4 MP Ефективни Пиксели ПАЛ : 2688(H)*1520(V)@25fps
NTSC : 2688(H)*1520(V)@30fps Сигнал Системот PAL/NTSC Max Пренос на Далечина Заеднички 75-3 Кабел може да биде до 500m HD големина на Леќа 4mm/6mm/8мм Default : 6mm (Ако треба да се замени други леќа,ве Молиме дај ми порака во ред ) 4 MP HD IR-НАМАЛУВАЊЕ на Авто. префрлување Минимална осветлување 0.01 Лукс Ф1.2 AGC LED 6pcs Низа IR Led диоди IR Растојание 20-50meter Shutter Speed 4/25s-1/45,000 s Белиот Баланс Автоматски Баланс на Белата боја HLC Spport Намалување на Шумот 3 D Операција Температура +55°C,-35°C Домување Материјал Метал IP Одделение IP66 HD DVR Снимање Карактеристики Снимање Резолуција Супер AHD HD 4 MP Снимањето на Репродукцијата Сите Висока Резолуција Главниот процесор Индустриски одделение вградени микро контролер чип Huawei НЕГОВИОТ чипсет HI3520 D Оперативен систем Вградени во оперативниот систем ЛИНУКС Систем ресурси Мулти-канал реално време на снимањето synchronously, мулти-канал реално време на репродукцијата,
мулти-канал мулти-кориснички мрежа операција, USB назад. Работата интерфејс 16 малку вистинска боја GUI интерфејс за поддршка на глувчето операција екран (ги Преземе сите аналогни текст како пример, другите се зависи од избраниот канал режим) DVR Излез Конекција VGA;HDMI Слика кодирај H. 264(Висок Профил) Движење откривање на Секој канал може да се постави 192(16*12)откривање област;може да се постави мулти-ниво на флексибилност (за локалните аналоген канал само) Рекорд режим Прирачник、аларм、движење откривање、времето Video search Време,датум,настан,канал пребарување Видео складирање Локалните HDD ,Мрежа Назад до владата Мрежа резерви,USB HDD преносни、USB DVD-RW Мрежна порта RJ45 10 M/100 авто-адаптивни Ethernet порта USB порт 2*USB2.

Всичко за продукта

Вграден твърд диск:
Няма
Тип Штепсельной Вилици:
Штепсельная вилица ЕС, штепсельная вилица САЩ, штепсельная вилица АС, штепсельная вилица Великобритания
Дължина на кабела:
20та
Номер На Модела:
AS66WX4
търговска марка:
ASECAM
PC камера:
4шт
Резолюция На Камерата:
Супер 4MP 2688 (H)*1520 (V)
Сигналната Система:
PAL/NTSC
Тип:
система от камери за видеонаблюдение
Стил:
система за видеонаблюдение
Многоезичен операционна система:
Английски, фински, френски,немски, италиански,полски, руски, испански и т.н
Отдалечен преглед на P2P:
Поддръжка
Поддържани Мобилни Системи:
iPhone OS, Android, iPad
Уведомяване по електронна поща за Откриване на движение:
Поддръжка
Запис и възпроизвеждане на видеорегистратора:
HD 4MP
Материал На Корпуса:
Алуминий-легирана с метал

Подобни продукти в категория

Фабрика източник произвежда 4 пътни H. 264, мобилни, DVR автомобилни видеорекордери, High-definition car monitoring host mdvr

AHD 4 CH SD Картичка Мобилни DVR 1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето 2.Видео компресија користење h...

BGN 86.00 90.56

SSICON 1080P широка куполна IP камера Fisheye 180 градуса 360 градуса панорамна домашна камера за видеонаблюдение IP от 24шт IR осветление

SSICON 1080 P Широк Агол Купола Fisheye IP Камера 180 Степен 360 степени Панорамски Дома Надзор IP Камера Со 24 Pcs IR Led диодиКарактеристики : H...

BGN 54.00 75.81

Супер мини куршум ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера открит автентичен Sony EFFIO-E 700TVL 3.6 мм обектив водоустойчив сигурност Мини камера за 960 H ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ DVR

Супер Мини Куршум видео надзор Камера Отворено Вистински Sony EFFIOE 700 TVL 3.6 мм Леќа Водоотпорен Безбедност Мини Камера За 960 H видео надзор DVRСите Наши SONY 700 TVL камера со Вистински Направени во Јапонија 1 / 3" SONY Super HAD CCD II EFFIOE 4140+811 внатре.*DSP(CXD4140 GG)+ 960 H Super HAD CCD II (ICX810 AKA / ICX811 AKA )*Ве молиме одберете PAL / NTSC Правилно зависност од вашата земја*Само 3.6 mm / 12mm достапни,defaultly брод 3.6 мм ако забелешка други леќи кои не avaialbe.Карактеристики На Камерата : Слика Сензор : 1 / 3" Sony Super HAD CCD IIDSP : EffioE (4140+811 / 810)Хоризонтална Резолуција : 700 TVLЕфективни Пиксели : NTSC : 976(H) X494(V) ПАЛ : 976(H) X582(V)ДWDR(DigitalШирок Динамички Опсег) : ДАСигнал Систем : NTSC / PALЛеќи на камерата : Стандард 3.6 mmКамерата Тип : Внатрешна / НадворешнаНапојување : DC12 V / 75 MA Спецификација На Камерата : Модел MS30970 Image Sensor 1 / 3" Sony Super HAD CCD II DSP EffioE (4140+811 / 810) Хоризонтална Резолуција Боја на Владата : 650 TVL; Б / W Режим : 700 TVL Ефективни Пиксели NTSC : 976(H) 494(V) ПАЛ : 976(H) 582(V) Мин...

BGN 45.00 55.30

3 In 1 Out HDMI Audio Extractor Дърва 4K ARC, HDMI Switch Box Selector with Optical SPDIF & L/R Audio Out for Display, PC

3 Во 1 Out HDMI Аудио Extractor Splitter 4 K ЛАК HDMI Преклопник Кутија Селектор со Оптички SPDIF & L / R Audio Out за Екранот,PCКарактеристики : Еден MHL / HDMI двоен влез и два HDMI влез switch слободно да еден HDMI излез.Секој текст HD Извор може да се направи аудио екстракт од SPDIF локација LR аудио излезниот порт.Поддршка Full HD 1080 P, Целосна 3 D,4 K*2КПоддршка ЛАК Функција : Без додавање на едно екстра HDMI Кабел, може да се јават на аудио за да AV Засилувач со HDMI Кабел за поврзување со HD TV додека HD ТВ прима аудио и видео содржини.MHL / HDMI работи во двојниот режим, може да го намали бројот на портиHDMI да се постигне синхронизација на аудио сигнал поделба...

BGN 48.00 67.17

48V PoE модулна платка печатна платка за IP камери Power Over Ethernet 12V 1A Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Network Camera IEEE802. 3af съвместима

[xlmodel][фото][0000] Опис2016 Промоција CMOS Сензор 700tvl Чипсет Плоча 38*38 за видео надзор камера безбедносна камера surviellance камера ПАЛ NTSCПакет се Вклучени : 1 Pc РОЕ Модул (како слика)Ty T Превозот ИнформацииПРЕВОЗОТ : 1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 13 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG...

BGN 9.00 10.06

AZISHN Wifi ONVIF IP Camera 720P, 960P и 1080P Wireless Wired P2P Alarm 24IR ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Bullet Outdoor Camera With SD Card Slot Max 64G

Answer : ___________________________ NOTE : Само 720 P / 960 P камера со SD Картичка 1080 P камера не се SD КартичкаAnswer : ___________________________ NOTE : Само 720 P / 960 P камера со SD Картичка...

BGN 36.00 43.98

камера ip с 3G sim карта

Основни Детали Место на Потекло : Кина (Копно) Бренд Име : КАКО1 Број на Модел : 3 GIP01 Стил : Купола Камера Сензор : CMOS Технологија : Pan / Навалување / Зум Посебни Карактеристики : Поддршка за 3 G мрежа is_customized : Да Тип : IP Камера Пакување & Испорака Пакување Детална : кутија Испорака Детална : 3 дена Спецификации1.3 G видео повик2.3 G &WIFI3.камерата ip4.Андроид ip камераандроид ip камеравистински 3 G мрежа надзор Камера GPRS, 3 G Камеракамерата ip Спецификации;1.Видео компресија : h.264 видео компресија2.3 G стандард : Поддршка на ТДCDMA / WCDMA / EVНЕ3.Микро SD Картичка : 32 GB Макс внатрешно4.Сигнал Пренос : WIFI / Жичана Мрежа / 3 G5.Personal hotspot место Функција(АП) : Да6.Не IP / Рутер, конфигурација(P2 P) : Да7.PTZ Функција : Да8.Растојание Неограничено : Јачина на секаде, комуникација неограничен9.Флексибилни инсталација : Напојување само, лесен за инсталација10.Паметен телефон компатибилен јас OS / Андроид11.Снимање на видео Резолуција 1280x720 P 30fps12.Мега пиксели hd камера сензор13.Базна станица Геоlocationing функција14.Ноќно Yes Производи Функции 3 G Видео Надзор од страна на 3 G Мобилен Телефон камера ip андроид ip камераnanny ip камера>Повик скрининг; максимум шест дозволено телефонски броеви за да се поврзете видео телефонот автоматски кога бирање...

BGN 353.00 371.49

5.5 MM 2IN1 USB Endoscope Android Camera 2M/5M/10M Snake Tube Pipe водоустойчив телефон PC Endoskop Inspection Borescope Mini Camera

Најновите Пристигнување Модел за Android паметни телефони, може да се земе видео и звук, и на фотографии и видео датотека директно ќе се зачувани во вашиот Android мобилен телефон, целиот процес на снимање проверите, погодно за набљудување и следење на анализа...

BGN 22.00 22.05

JSA 4ch 1080N Digital Video Recorder ВКЛ 10.1 LCD екран NVR за IP камери ONVIF H. 264 HDMI Network Video Recorder Home System

Jie Shi An ПАТИ NVR систем е посебно дизајниран со 10.1" LCD монитор да се реализира преглед на вашите снимки лесно на вградениот монитор кој ви заштедува огромни трошоци за посебна следење...

BGN 175.00 184.61

HQCAM 960P IR-Cut POE ip camera най-малкото нощно виждане мини ip камера мрежа за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Onvif 940nm IR IP POE миниатюрна poe ip камера

Клучни Карактеристики : *HD 960 P резолуција до 1080x960 P*Мрежна IP Камера за РОЕ и 10 Pcs 940nm Ir Led диоди Супер Скриени Мини РОЕ Ir Ip Камера*Опремени со HD 3.6 мм леќа*Воведување на SONY ултраниско осветлување CMOS сензор*Висока резолуција, презентирање живописни и јасни слики*Поддршка разни информации*Воведување на напредни H...

BGN 71.00 78.40

lintratek три антени Security Camera HD 1080P Video Surveillance IP Camera WIFI mini ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера wi-fi Home Security IP Cam

lintratek Камера Истакнува : Три wifi антениНова IP камера со три антени, и им обезбеди на вашите течно контрола на мобилен телефон...

BGN 37.00 52.27

Asecam Home Super 3MP HD 1920P камера за видеонаблюдение бял мини купол AHD система за видеонаблюдение IR за нощно виждане Безплатна доставка

Она што е AHD?AHD (Аналогни High Definition) е ново развиен решение за пренесување full HD дигитален видео надзор и систем...

BGN 33.00 47.81

X3 подводна професионална риболовна помещение 4,3-инчов LCD 2.0 MP обектив за нощно виждане Fish Finder System с 30 м кабел 6 инфрачервени светодиода

X3 Професионални Подводни Риболов Камера 4.3 инчен LCD 2.0 ПРАТЕНИК Леќа Ноќ Визија Риба Пронаоѓач Систем со 30 M Кабел 6 Инфрацрвена LEDГлавни Карактеристики : 1 4.3 инчен TFT LCD монитор...

BGN 170.00 180.80

HD на Sony 960H 700TVL 1/3 Sony Effio-e CCD водоустойчив мини-наблюдение куршум сигурност аналогова камера за видеонаблюдение Безплатна доставка

Слика Уред 1 / 3 Sony CCD Effio DSP Систем : PAL / NTSC Хоризонтална Резолуција 700 TVL (960 H) Минимум Осветлување 0.01 Лукс Синхронизација на Системот за внатрешна Синхронизација Белиот Баланс Автоматски A...

BGN 35.18

AHWVSE 8 Channel POE NVR 1080P Home Security CCTV System with 8pcs POE IP Камера 2MP Free Shipping

ПАКЕТ ИНФОРМАЦИИПакет Се Вклучени : 1* 8 CH 1080 P РОЕ NVR8* 1080 P РОЕ IP Камера Отворено со 3.6 мм леќа1* 1 M Мрежен Кабел (Бесплатен Дар)[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаNVR е Спецификации : Оперативен систем : Linux Екранот : 1ch / 4ch / 8ch екранот Код капацитет : 1080 P / 960 P / 720 P / 960 H / D1 / HD1 / CIF / QCIF Преглед способност : 4ch 1080 P или 4ch 960 P или 4ch 720 P Движење Откривање на : Секој екран може да се постави да 192 (16×12) на откривање региони; поддршка мултиниво на чувствителност за Снимање : Прирачник> Аларм> Motion Detection> Распоред на Репродукцијата : 1ch 1080 P / 1ch 960 P / 1ch 720 P Видео за пребарување : Време е за пребарување, календар за пребарување, настан за пребарување, канал retrieval Простор : 720 P : 40 G / ден / канал; / 1080 P : 80 G / ден / канал за Складирање : Локалните HDD, Мрежа Backup : Поддршка Флеш Диск, USB мобилен, HDD,USBDVDRW.мрежа за складирање и архивирање 8 CH РОЕ NVR Видео внесување : 8x 1080 P РОЕ IP Камера / 8x 960 P РОЕ IP Камера / 8x 720 P РОЕ IP Камера за Видео излез : 1ch VGA, 1ch HDMI(1920x1080) Аудио во : НЕМА Аудио излез : НЕ Аларм во : НЕ Аларм од : НЕ Ethernet : 8 CH РОЕ NVR : 8x RJ45 интерфејс, за РОЕ(Power over ethernet) / 1x RJ45 интерфејс, на интернет (10 M / 100 / 1000 M) PTZ : Не поддржуваат USB : 3x USB 2.0 HDD : Поддршка 1x SATA Хард Диск (max да 4000 GB) Напојување : DC48 V2 A Потрошувачка на Енергија Тежина : Нето : 1.6 kg Превозот ИнформацииПРЕВОЗОТ : 1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 13 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG...

BGN 778.00 863.98