• Ново
4ch Super Full HD 4MP Security Surveillance Kit Home AHD Array на LED инфрачервена покрита с Бяла куполна система за видеонаблюдение

4ch Super Full HD 4MP Security Surveillance Kit Home AHD Array на LED инфрачервена покрита с Бяла куполна система за видеонаблюдение

BGN 533.84
BGN 395.00 -26 %

Сума
Налично за поръчка

Систем Карактеристики :
Со користење на Најновите Високи Перформанси Сензор, Супер HD 4 MP 2688*1520 Слика. DVR Рекорд Репродукција Full HD 4 MP.
Поддршка Движење Откривање на Снимањето Алармот ,E-mail Аларм . Многу Лесно за инсталација на Системот за полнење & операција, Plug and play!
Мулти-јазик Оперативен Систем : англиски, фински, француски, германски, грчки, италијански,Јапонски.Полски, португалски, руски, шпански, Тајландски, Поедноставен, турски итн.
Поддршка IR-НАМАЛУВАЊЕ на Двоен Филтер Прекинувач, Ден и Ноќ да се Постигне Мониторинг, Боја е Не Делумни Боја Нарушување;
4 Милиони Пиксели HD Видео Пренос на Ниска Цена, Долго Растојание, Без Одлагање, Висока Ефикасност, Анти-Притискање и Лесно да се Спроведе
Мултиплексирање работата : Преглед, Снимање, Репродукција, резервна Копија, Мрежа во живо, Mobilephone Приказ; Сите операции се независни Едни од Други.
Компресија алгоритам надгради за да се H. 264 Висок Профил, Повеќе напредни Видео Компресија техника го прави кодот поток намали за најмалку 30%.
Поддршка мобилни монитор (i Phone, Android).
На Кино работата : Преглед, снимање, репродукција, резервна копија, мрежа телевизија, мобилен телефон ги видите сите операции се независни од; едни со други.
Поддршка на многу снимање на сцени : Авто-продолжување на снимање, мерење на времето за снимање, движење откривање на снимањето.
На Репродукцијата на владата за поддршка на нормална игра, брзо се игра, брзо назад игра, прирачник и единствена рамка игра.
Многу копија уред : USB флеш еден диск, USB HDD преносни и со мрежа.
Авто обнова на власт по еден Систем моќ reconnected, и да се вратите на претходно моќ-надолу државата
Сосема Нова Графика оперативен интерфејс дизајн, да те Искуство Лесно и Удобно.
HD AHD Камера Карактеристики Главниот Чип со Високи перформанси
NVP2475 H Најновите Супер процесор Image Sensor 1/3"OV4689 4 MP 4 MP Ефективни Пиксели ПАЛ : 2688(H)*1520(V)@25fps
NTSC : 2688(H)*1520(V)@30fps Сигнал Системот PAL/NTSC Max Пренос на Далечина Заеднички 75-3 Кабел може да биде до 500m HD големина на Леќа 4mm/6mm/8мм Default : 6mm (Ако треба да се замени други леќа,ве Молиме дај ми порака во ред ) 4 MP HD IR-НАМАЛУВАЊЕ на Авто. префрлување Минимална осветлување 0.01 Лукс Ф1.2 AGC LED 2 парчиња Низа IR Led диоди IR Растојание 20-50meter Shutter Speed 4/25s-1/45,000 s Белиот Баланс Автоматски Баланс на Белата боја HLC Spport Намалување на Шумот 3 D Операција Температура +55°C,-35°C Домување Материјал, ABS Пластика IP Одделение НЕ HD DVR Снимање Карактеристики Снимање Резолуција Супер AHD HD 4 MP Снимањето на Репродукцијата Сите Висока Резолуција Главниот процесор Индустриски одделение вградени микро контролер чип Huawei НЕГОВИОТ чипсет HI3520 D Оперативен систем Вградени во оперативниот систем ЛИНУКС Систем ресурси Мулти-канал реално време на снимањето synchronously, мулти-канал реално време на репродукцијата,
мулти-канал мулти-кориснички мрежа операција, USB назад. Работата интерфејс 16 малку вистинска боја GUI интерфејс за поддршка на глувчето операција екран (ги Преземе сите аналогни текст како пример, другите се зависи од избраниот канал режим) DVR Излез Конекција VGA;HDMI Слика кодирај H.

Всичко за продукта

Вграден твърд диск:
Няма
Тип Штепсельной Вилици:
Штепсельная вилица ЕС, штепсельная вилица САЩ, штепсельная вилица АС, штепсельная вилица Великобритания
Цвят:
Бял
Номер На Модела:
AS426SX4
Дължина на кабела:
20та
търговска марка:
ASECAM
PC камера:
4шт
Резолюция На Камерата:
Супер 4MP 2688 (H)*1520 (V)
Сигналната Система:
PAL/NTSC
Тип:
система от камери за видеонаблюдение
Стил:
система за видеонаблюдение
Многоезичен операционна система:
Английски, фински, френски,немски, италиански,полски, руски, испански и т.н
Отдалечен преглед на P2P:
Поддръжка
Поддържани Мобилни Системи:
iPhone OS, Android, iPad
Уведомяване по електронна поща за Откриване на движение:
Поддръжка
Запис и възпроизвеждане на видеорегистратора:
HD 4MP
Материал На Корпуса:
ABS пластмаса

Подобни продукти в категория

SSICON 1080P широка куполна IP камера Fisheye 180 градуса 360 градуса панорамна домашна камера за видеонаблюдение IP от 24шт IR осветление

SSICON 1080 P Широк Агол Купола Fisheye IP Камера 180 Степен 360 степени Панорамски Дома Надзор IP Камера Со 24 Pcs IR Led диодиКарактеристики : H...

BGN 54.00 75.81

4ch bus monitor AHD коаксиальное бордовото оборудване автомобилен видеорекордер HD monitor user 4G MDVR network vehicle video recorder GPS mobile dvr

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

BGN 213.00 224.00

Hikvision 5MP Резолюция Recording NVR DS-7608NI-E2/8P + 4бр Hikvision DS-2CD2142FWD-I 4MP IP Camera Surveillance Camera

Pakage : 1pcs ДС7608 NIЕ2 / 8 P4pcs ДС2 CD2142 FWDјас ДС7608 NIЕ2 / 8 P Вградени Plug & Play NVR Трета страна мрежно поддржани камери До 6 Мегапиксели резолуција снимање HDMI и VGA излез на до 1920 x 1080 P резолуција 4 / 8 / 16ch мрежа камери може да се поврзе со 40 M / 80 M / 160 M дојдовни пропусен опсег До 2 SATA интерфејс Plug & Play до 8 / 16 независни Рое мрежни интерфејси за Поддршка на мрежата за откривање, вклучувајќи мрежа задоцнување, packet loss, итн.Hikvision англиски Верзија IP Камера 4.0 мегапикселна ДС2 CD2142 FWDЕ Мини Купола Камера IP Камера 1080 P Поддршка Onvif РОЕПлаќање&Испорака : 1.Moneybookers, Кредитна картичка, TT, Western Union и Qiwi паричникот плаќање начини се прифатени од страна Aliexpress...

BGN 897.00 1299.68

Hiseeu 4Ch 8Ch Mini NVR real P2P ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ network video recorder VGA HDMI ouput ONVIF 2.0 за 1080P IP камера системи за сигурност XMeye

Full HD 4 Ch 8 Ch Мини NVR вистински P2 P системи за видео надзор NVR 1920*1080 P VGA HDMI ouput ONVIF 2.0 За 1080 P IP Камера Систем за Безбедност XMeye HiseeuГлавни КарактеристикиВидео Внесување : 4ch / 8ch 1080 P IP КамериПоддршка Onvif 2.0Видео излез : VGA / HDMIПоддршка мулти languesПоддршка движење откривање и email alertManual / time / alarm рекордP2 P.поддршка за андроид,i Phone мобилни далечинскиот6211Поддршка мулти ЈазикВидео Режим На ВнесувањеСпецификации Преглед Модел 4ch NVR 8ch NVR Оперативен Систем Вграден ЛИНУКС / 3515 C Главниот Процесор Вграден ЛИНУКС / 3520 D Главниот Процесор Систем Ресурси Pentaplex функција : во живо,снимање,репродукција,backup & далечински пристап Операција интерфејс 16битни вистинската боја графички мени работа интерфејс, поддршка на глувчето операција Preview 1 / 4 2 / 8 Видео Стандарди Видео ПАЛ 625 линија,50 f / s;NTSC 525 линија,60 f / s Видео Компресија H...

BGN 46.00 64.48

Asecam Home Super 3MP HD 1920P камера за видеонаблюдение бял мини купол AHD система за видеонаблюдение IR за нощно виждане Безплатна доставка

Она што е AHD?AHD (Аналогни High Definition) е ново развиен решение за пренесување full HD дигитален видео надзор и систем...

BGN 33.00 47.81

5.5 MM 2IN1 USB Endoscope Android Camera 2M/5M/10M Snake Tube Pipe водоустойчив телефон PC Endoskop Inspection Borescope Mini Camera

Најновите Пристигнување Модел за Android паметни телефони, може да се земе видео и звук, и на фотографии и видео датотека директно ќе се зачувани во вашиот Android мобилен телефон, целиот процес на снимање проверите, погодно за набљудување и следење на анализа...

BGN 22.00 22.05

Високо качество 10M / 33ft ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Network Lan кабел RJ-45 w DC 12V Power 2. 1x5. 5mm CAT5/5e Extend Ethernet кабел за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ IP камера НРВ

Висок квалитет 10 M / 33ft видео надзор Мрежа Lan Кабел RJ45 w DC 12 V Моќност 2.1x5.5mm CAT5 / 5e се Прошири Етернет Кабел За видео надзор IP Камера NVRКарактеристики : 1.Сосема нов и висок квалитет.2.Ethernet Кабли RJ45+DC Моќност се користи за IP Камери, и NVR Систем.3.Одговара за 10 Mbps / 100 Mbps / 1000 Mbps мрежа4...

BGN 20.64

1080P HD промишлен широкоъгълен Fisheye Night Vision IR Led Board IR CUT Mini USB Camera Module за Android Linux Winodws, Mac OS

1080 P HD Индустриски Широк Агол Fisheye Ноќ Визија IR Led Одбор IR CUT Мини USB Модулот на Камерата за Android и Linux Winodws Mac OS*Голема Брзина 1080 P HD USB Камера*Опремени со Широк Агол 170degree fisheye леќа*Може да се вози [email protected] P и [email protected],[email protected] P*CMOS OV2710 1080 P сензор за висок квалитет на сликата и ниска потрошувачка на енергија.*High speed USB 2.0 интерфејс за висока резолуција PC интерфејс на камерата.*пиксели висока технологија за остри слика и точна репродукција на боите.*слаба светлина перформанси – идеален за било какви услови на осветлување.*Супер мал преглед и тенок профил за вградени апликации*UVC за употреба во Linux, Windows XP, ПОБЕДИ CE, MAC, SP2 или погоре.*Камера со UVC.Изборни модели ELPUSBFHD01 MKRL170Сензор1 / 2.7" CMOS OV2710Леќа големина200 W, 2.0 мегапикселна, 1920(H)x1080(V)пикселиMax...

BGN 91.00 95.92

видеонаблюдение surveillance small car ip camera with 3G gprs

Основни Детали Место на Потекло : Кина (Копно) Бренд Име : КАКО36 Број на Модел : 3 GIP36 Стил : Купола Камера Сензор : CMOS Технологија : Pan / Навалување / Зум Посебни Карактеристики : Поддршка за 3 G мрежа is_customized : Да Тип : IP Камера Пакување & Испорака Пакување Детална : кутија Испорака Детална : 3 дена Спецификации1.3 G видео повик2.3 G &WIFI3.мал автомобил ip камера4.Андроид ip камеравистински 3 G мрежа надзор Камера GPRS, 3 G Камеракамерата ip Спецификации;1.Видео компресија : h.264 видео компресија2.3 G стандард : Поддршка на ТДCDMA / WCDMA / EVНЕ3.Микро SD Картичка : 32 GB Макс внатрешно4.Сигнал Пренос : WIFI / Жичана Мрежа / 3 G5.Personal hotspot место Функција(АП) : Да6.Не IP / Рутер, конфигурација(P2 P) : Да7.PTZ Функција : Да8.Растојание Неограничено : Јачина на секаде, комуникација неограничен9.Флексибилни инсталација : Напојување само, лесен за инсталација10.Паметен телефон компатибилен јас OS / Андроид11.Снимање на видео Резолуција 1280x720 P 30fps12.Мега пиксели hd камера сензор13.Базна станица Геоlocationing функција14.Ноќно Yes Производи Функции 3 G Видео Надзор од страна на 3 G Мобилен Телефон камера ip андроид ip камераnanny ip камера>Повик скрининг; максимум шест дозволено телефонски броеви за да се поврзете видео телефонот автоматски кога бирање...

BGN 313.00 329.41

2.0 MP HD Network Low Speed Dome H. 264 18X ZOOM Waterproof ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ PTZ 1080P dome Network camera HD ptz камера

█ Инфраред функција"Инфрацрвена ламба прстен на изгледот, круг светлина поле пополнете светлината повеќе униформа, далеку, во близина на светлината префрлување сооднос може да се постави"Инфрацрвена светлина контрола и една машина филтер за синхронизација се префрлат, да се постигне совршен инфраред ноќ визија ефект"Независни MCU инфрацрвениот систем за контрола, може да биде флексибилен за да го поставите различни инфраред режим, далечински надградба на системот конфигурација"Инфрацрвена светлина излезна моќ и отворени осветлување 10 прилагодливи, да ги исполнуваат на следење на целите на различно растојание осветленост услови"Составен леќа дизајн за да се намали инфрацрвена светлина во топката во внатрешноста на рефлексија и рефракција на косата, подобрување на инфраред ефект на повеќе од 10%"Ситеалуминиум брзо ладење интегрирани структурните дизајн, издржлива, светлина одбор преку висока термичка маст директно преку метален капак топлина"Постојан струја константен напон вози кола и PWM пулс ширина модулација контрола коло дизајн, за да се обезбеди долгорочна стабилна работа на инфрацрвена светлина"Светлина плоча со висок коефициент на топлинска спроводливост (коефициент на топлинска спроводливост ≥ 2,0 W / .МК) алуминиумска плоча, побрзо спроводливост на топлина, во голема мера се прошири на животот на инфрацрвена светлина"IDS интелигентни затемнување систем, според зголемување на далечина и осветленоста на екранот интелигентни прилагодување на инфрацрвена светлина од светлината, за да се постигне саканата слика█ Систем функции"Прецизност мотор, одговорно, непречено функционирање"Графички мултијазик OSD мени, friendly интерфејс лесен за ракување"Мултиимајќи иновативни структурен дизајн во голема мера се прошири на услугата живот"Од страна на DIP прекинувач, поставување на договор, адреса поудобно"CGS систем за ладење, брзо намалување на внатрешната температура на топката машина"Вграденво термичка рамнотежа обработка уред, ефикасно да се спречи топката машина худ магла"Поддршка тридимензионални интелигентни позиционирање функција, може да се постигне кликнете следење и зум"Поддржуваат заштита со лозинка, за да се спречи малициозни измена на топката машина менито со параметри"Поддршка на мерењето акција, владата пат, претходно точка скенирање, хоризонтално скенирање, guard малку и други функции"IP66 целосно ограден dustproof, водоотпорен оценка, TVS4000 V молња заштита, антипренапони и антипренапонска заштита█ Апликација местоМоже да се широко се користат во потребата од големи размери, со голема брзина следење на светлина и светлината на слабите места, како што се : реки, шуми, автопати, железнички пруги, пристаништа, sentries, плоштади, паркови, сценски места, улици, станици, големи сцени, И на други места.

BGN 393.00 413.54

Двоен вход, HDMI, двойно SDI изхода BNC конвертор адаптер поддръжка на 720P 1080P HDMI2SDI SD HD 3G SDI за монитора на камерата се захранва

Dual HDMI Влез на Двоен SDI BNC Излез Конвертор Адаптер Поддржува 720 P 1080 P HDMI2 SDI SD HD 3 G SDI за Следење Камера со ЕнергијаМодел : 2*HDMI Switcher 2*HDSDI Splitter КонверторКарактеристики.HDMI 1.3 да HD / SDSDI.HDMI 1.3 да SDI.2 канали HDMI Аудио вградени да 3 G / HD / SDSDI.2 канали SDI Outputl(2 x BNC).Поддржува HDCPХардверски ИнтерфејсSN Име Useage1 МОЌ DC Моќност(5 V)2,ДВА hdmi Влез3 SDI НАДВОР SDIoutput,3 поврзете 75 OHM кога SDI4 LED S : Систем L : мала БрзинаМ : Средна Брзина H : Висока Брзина5 HDMI HDMI ВлезHDMI Влез / SDI Излезот ФорматSN Резолуција Тип на Кодови1 1080 I @60 HZ HD Средна Брзина2 1080 I @50 HZ HD Средна Брзина3 1080 P @30 HZ HD Средна Брзина4 1080 P @25 HZ HD Средна Брзина5 1080 P @24 HZ HD Средна Брзина6 720 P @60 HZ HD Средна Брзина7 720 P @50 HZ HD Средна Брзина8 480 I @60 / 50 HZ SD Ниска Брзина9 576 I @50 HZ SD Ниска Брзина10 1080 P @60 HZ 3 G Голема Брзина11 1080 P @50 HZ 3 G Голема БрзинаКарактеристики : * Се протега висока дефиниција HDMI ™ компатибилни уреди до 100 метри.* Подржува резолуција до 1080 P.* Работи со HDMI 1.3 ц и во согласност со HDCP уреди.* Consumer Electronics Control (КЕК).* Поддржува xv YCC функција.* Се протега спектар на HDMI со воедначување сигнали.* Лесно да се инсталира и едноставен за употреба.Спецификации : * Видео засилувач брзина : 10.2 Gbps.* Видео засилувач од пропусниот опсег : 340 MHz.* До 36bit боја длабочина.* Внесување на видео сигнал : 1.2 Volts pp.* Внесување DDC сигнал : 5 Volts pp (TTL).* Конектор јас : HDMI тип На 19Пински женски* Конектор II : BNC тип.* Напојување : DC5 V / 1 A* Димензија : 117.5 х 68 x 26.5 mm* Тежина : 0.54 KG / pcsx1Пакување Содржина : 1...

BGN 60.00 167.97

X3 подводна професионална риболовна помещение 4,3-инчов LCD 2.0 MP обектив за нощно виждане Fish Finder System с 30 м кабел 6 инфрачервени светодиода

X3 Професионални Подводни Риболов Камера 4.3 инчен LCD 2.0 ПРАТЕНИК Леќа Ноќ Визија Риба Пронаоѓач Систем со 30 M Кабел 6 Инфрацрвена LEDГлавни Карактеристики : 1 4.3 инчен TFT LCD монитор...

BGN 170.00 180.80

lintratek три антени Security Camera HD 1080P Video Surveillance IP Camera WIFI mini ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера wi-fi Home Security IP Cam

lintratek Камера Истакнува : Три wifi антениНова IP камера со три антени, и им обезбеди на вашите течно контрола на мобилен телефон...

BGN 37.00 52.27

Нов 7-инчов 4 в 1 HD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ тестер монитор аналогов HD TVI AHD CVI 1080P 5MP камера тестване VGA HDMI вход 12V2A

Модел : ХСATC850Нова верзија 7" TVI4.0 AHD3.0 CVI2.0 камера тестер видео надзор камера тестер следи 12 V2 A VGA излез HDMI влез аналогна камера тестер Поддршка Hikvision коаксијален тестирањеТаа поддржува : TVI4.0 : 5 MP 12.5 20, 4 MP 25 / 30, 3 M 18, 1080 P 720 PAHD3.0 : 1080 P,720 P, 3 MP 18, 4 MP 15 / 25 / 30, 5 MP 20CVI2.0 : 1080 P 720 Pажурирани моделНие ќе го избере DHL, Fedex,Сингапур EMS,EMS,Швајцарската пост, Сингапур пост спонзор итн според земјата

BGN 213.00 224.00

JSA 4ch 1080N Digital Video Recorder ВКЛ 10.1 LCD екран NVR за IP камери ONVIF H. 264 HDMI Network Video Recorder Home System

Jie Shi An ПАТИ NVR систем е посебно дизајниран со 10.1" LCD монитор да се реализира преглед на вашите снимки лесно на вградениот монитор кој ви заштедува огромни трошоци за посебна следење...

BGN 175.00 184.61

5PCS 3.0 MP 8-50mm обектив c Mount F1. 4 ръчно Дъгата увеличение фокус на обектива на камерата за видеонаблюдение lndustrial Microscope Camera

3.0 ПРАТЕНИК 850мм В Гората Леќа Ф1.4 Прирачник за ИРИС зум Фокус леќи на камерата за видео надзор камера lndustrial Микроскоп КамераНема Нарушување Индустриски Микроскоп Леќа !!Ротирачкифокусна : 850 mmБленда : ( F ) 1.4Формат : 1 / 2"Хоризонтална Агол на Гледање : 41°7.2°Мин Објект Растојание : 30cmПрирачник : ИРИС, ЗУМОТ, ФОКУСОТДимензија дијаметар : 38 mm x 75 mm

BGN 374.00 416.00

8шт Hikvision DS-2CD2342WD-I 4MP WDR EXIR купол камера + Hikvision NVR DS-7608NI-E2/8P запис на разрешение 6MP

753.89 / комбоPakage : 1pcs ДС7608 NIЕ2 / 8 P8pcs ДС2 CD2342 WDјас8pcs Hikvision ДС2 CD2342 WDјас 4 MP WDR EXIR Бедем Камера + Hikvision 6 MP Резолуција Снимање NVR ДС7608 NIЕ2 / 8 P Трета страна мрежно поддржани камери До 6 Мегапиксели резолуција снимање HDMI и VGA излез на до 1920 x 1080 P резолуција 4 / 8 / 16ch мрежа камери може да се поврзе со 40 M / 80 M / 160 M дојдовни пропусен опсег До 2 SATA интерфејс Plug & Play до 8 / 16 независни Рое мрежни интерфејси за Поддршка на мрежата за откривање, вклучувајќи мрежа задоцнување, packet loss, итн.До 2015 изворната англиска Верзија ДС2 CD2342 WDјас Мрежа HD IP Камера РОЕ 4 MP WDR EXIR Бедем МИНИ Купола видео надзор Камера КарактеристикиДС2 CD2342 WDI4 MP WDR EXIR Бедем Мрежна КамераДо 4 мегапикселна висока резолуцијаЦелосна HD1080p видеоDual видео потоци2.8 mm фиксен објектив120d B Широк Динамички Опсег3 D Дигитална Редукција на ШумСветлото НадоместDC12 V & РоеПоддршка H...

BGN 1659.00 2404.32

Mini NVR kit 4CH IP network camera system dome camera indoor bullet camera outdoor 720P security system ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ surveillance cam

Мини NVR комплет 4 CH мрежа IP камера систем купола камера затворен куршум камера отворено 720 P security system CCTV камери за надзорКамерата Опција : 1...

BGN 239.92

AHWVSE 8 Channel POE NVR 1080P Home Security CCTV System with 8pcs POE IP Камера 2MP Free Shipping

ПАКЕТ ИНФОРМАЦИИПакет Се Вклучени : 1* 8 CH 1080 P РОЕ NVR8* 1080 P РОЕ IP Камера Отворено со 3.6 мм леќа1* 1 M Мрежен Кабел (Бесплатен Дар)[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаNVR е Спецификации : Оперативен систем : Linux Екранот : 1ch / 4ch / 8ch екранот Код капацитет : 1080 P / 960 P / 720 P / 960 H / D1 / HD1 / CIF / QCIF Преглед способност : 4ch 1080 P или 4ch 960 P или 4ch 720 P Движење Откривање на : Секој екран може да се постави да 192 (16×12) на откривање региони; поддршка мултиниво на чувствителност за Снимање : Прирачник> Аларм> Motion Detection> Распоред на Репродукцијата : 1ch 1080 P / 1ch 960 P / 1ch 720 P Видео за пребарување : Време е за пребарување, календар за пребарување, настан за пребарување, канал retrieval Простор : 720 P : 40 G / ден / канал; / 1080 P : 80 G / ден / канал за Складирање : Локалните HDD, Мрежа Backup : Поддршка Флеш Диск, USB мобилен, HDD,USBDVDRW.мрежа за складирање и архивирање 8 CH РОЕ NVR Видео внесување : 8x 1080 P РОЕ IP Камера / 8x 960 P РОЕ IP Камера / 8x 720 P РОЕ IP Камера за Видео излез : 1ch VGA, 1ch HDMI(1920x1080) Аудио во : НЕМА Аудио излез : НЕ Аларм во : НЕ Аларм од : НЕ Ethernet : 8 CH РОЕ NVR : 8x RJ45 интерфејс, за РОЕ(Power over ethernet) / 1x RJ45 интерфејс, на интернет (10 M / 100 / 1000 M) PTZ : Не поддржуваат USB : 3x USB 2.0 HDD : Поддршка 1x SATA Хард Диск (max да 4000 GB) Напојување : DC48 V2 A Потрошувачка на Енергија Тежина : Нето : 1.6 kg Превозот ИнформацииПРЕВОЗОТ : 1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 13 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG...

BGN 778.00 863.98

Fghgf панорамна Безжична IP камера 1080P Home Security Surveillance 3D VR 360 градуса Fisheye инфрачервена Камера с блок захранване

FGHGF Панорамски Безжични IP Камера 1080 P Home Security Надзор 3 D VR 360 Степен Fisheye Инфрацрвена Камера Со НапојувањеКарактеристики : 【Панорамски Поглед】 : 360 степени 1.44 мм леќа панорамски IP камера ќе направи 100㎡ под надзор без слепи точки...

BGN 68.00 104.34

7-инчов LCD дисплей 2.4 Ghz безжична следи бебето двупосочна безжична домофонна система

7 Инчен LCD Дисплеј 2.4 Ghz Безжичен Бебе Монитор Безжична Две Начин СпогодбаЗа Испорака : 1 ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.(Освен некои земји и APO / FPO)2...

BGN 156.00 200.00

3.5-8mm CS обектив CS Mount Varifocal ръчно Дъгата обектив за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера за видеонаблюдение кутия

3.58мм КС леќа CS Mount Varifocal Прирачник Ирис CCTV Леќа за видео надзор Безбедносни Камери КУТИЈАКарактеристики : 1.ПрирачникИрис Леќа2.РотирачкиФокусна 3.58mm3.Бленда F / 1.44...

BGN 25.00 27.18

48V PoE модулна платка печатна платка за IP камери Power Over Ethernet 12V 1A Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Network Camera IEEE802. 3af съвместима

[xlmodel][фото][0000] Опис2016 Промоција CMOS Сензор 700tvl Чипсет Плоча 38*38 за видео надзор камера безбедносна камера surviellance камера ПАЛ NTSCПакет се Вклучени : 1 Pc РОЕ Модул (како слика)Ty T Превозот ИнформацииПРЕВОЗОТ : 1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 13 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG...

BGN 9.00 10.06

3 In 1 Out HDMI Audio Extractor Дърва 4K ARC, HDMI Switch Box Selector with Optical SPDIF & L/R Audio Out for Display, PC

3 Во 1 Out HDMI Аудио Extractor Splitter 4 K ЛАК HDMI Преклопник Кутија Селектор со Оптички SPDIF & L / R Audio Out за Екранот,PCКарактеристики : Еден MHL / HDMI двоен влез и два HDMI влез switch слободно да еден HDMI излез.Секој текст HD Извор може да се направи аудио екстракт од SPDIF локација LR аудио излезниот порт.Поддршка Full HD 1080 P, Целосна 3 D,4 K*2КПоддршка ЛАК Функција : Без додавање на едно екстра HDMI Кабел, може да се јават на аудио за да AV Засилувач со HDMI Кабел за поврзување со HD TV додека HD ТВ прима аудио и видео содржини.MHL / HDMI работи во двојниот режим, може да го намали бројот на портиHDMI да се постигне синхронизација на аудио сигнал поделба...

BGN 48.00 67.17

HQCAM CCD 480TVL high resolution UAV FPV camera mini самолети RC хеликоптер малък размер 20x20mm Mini Camera промишлено помещение

1, 22x22mm минијатурни димензии, да одговараат на МТВ или други мали леќи на камерата.2, боја намалување, низок интензитет на осветлување, ниско ниво на бучава.3, светлото надомест супериорни перформанси, погоден за осветлување на животната средина.4, обработка капацитет, широк напон од 5 V 12 V dc напојување опсег...

BGN 36.00 40.00

Нов продукт за нощно виждане TVI Mini PTZ Камера 10x zoom TVI Bullet PTZ Камера 1080p Full HD Outdoor IR Camera

Камера : HD TVI 1080 P 2.0 Mpixes 1 / 3" CMOS Сензор,10x,f=(5.0 mm~50mm), D / N( ICRCut), DWDR , Боја : 0.1 лукс, Б / W : 0.01 лукс Клучни Карактеристики : 1.Усвојување на Аналогни HD технологија 2.Full HD 1080 P TVI видео излез 3.1 / 3" 2.1 ПРАТЕНИК Прогресивно Скенирање Sony 322 CMOS 4.Мин осветлување боја 0.1 Лукс 5.Поддршка на OSD Мени, нуди удобен и едноставна операција 6.10 x Оптички Zomm f=(5.0 mm~50mm) леќа 7.0350°постојана пан ротација брзина до 12° / s 8.ДО 10° ~Надолу 50° навалите ротација брзина до 12° / s 10.4 ЕА висока моќност arry LedПосебни IR LED, до 80m IR растојание 11.HDTVI излез 12.Коаксијален кабел контролаРежим на Име иОпис 2.0 ПРАТЕНИК TVI 10 X Боја IR PTZ Куршум Камера ASHT400010020 Камера Сензор 1 / 3" CMOS (Sony322) Ефективни пиксели 1080 P Вкупно пиксели 2.0 Mpixes 10 X Објектив за зумирање Мин.осветлување Боја : црна и бела 0.1 Лукс : 0.01 Лукс Фокусна спектар F=5mm~50mm, Дигитални.намалување 2 D Дигитална намалување на шумот Белиот баланс Автоматски D / N IRНАМАЛУВАЊЕ на S / N Сооднос ≥50d B СБ Внатрешна / Надворешна / Auto / Manual Видео Излез TVI 1080 P & CVBS 960 H Синхронизација Внатрешни Синхронизација PTZ ПРОЦЕСОРОТ Тип на 32 бита во АРМ ПРОЦЕСОРОТ Пан Опсег Од 0° ~350° Навалите Опсег ДО 10° ~Надолу 50° Рачна Контрола на Брзината 12° / s Претходно поени 256 Турнеја 8 Шема група 8 Програмабилни(Pan / Навалување / Зум ) Интелигентни исклучете реално време меморија автоматско зачувување функции поставување ,автоматски се разбудам турнеја функција Прирачник продолжение Auto Scan Неограничен позиција на прирачник продолжение Auto scan Општи Параметри Напојување DC12 V Операција Температура 20 целзиусови степени степен +50 целзиусови степени степен Работа Влажност Помалку од 95%RH(без кондензација) Инсталација Опремени Со Заградата Димензија 15318793 MM Тежина за 1,2 кг Комуникација RS485 Конекција BNC1...

BGN 206.40