• Ново
8CH 1080N HDMI DVR HD Dome Outdoor indoor 1080p Black Security Camera System 8 Channel ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance DVR Kit AHD Camera Set

8CH 1080N HDMI DVR HD Dome Outdoor indoor 1080p Black Security Camera System 8 Channel ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance DVR Kit AHD Camera Set

BGN 601.41
BGN 469.00 -22 %

Сума
Налично за поръчка


HKIXDISTE Безбедност - AHD видео надзор Камера Систем, гарантира и сигурен Безбедност Решение за вашиот Дом и Бизнис! 720 P/960 P/1080 N со Висока Дефиниција и Видео на денот и ноќта. Известувањата преку е-пошта и Движење откривање! hd 1080p камера може да се инсталира Отворен/Затворен, бесплатен стан за P2 P Облак функција и складирање, поддршка за андроид,i Phone,ipad,PC.
8 CH AHD-NH 1080 N спецификации :
Систем
Главниот процесор : Вградени процесор
Оперативен систем : Вграден Линукс
Видео&Аудио
Видео Fortmat : PAL или NTSC
Видео компресија : H. 264
Кодирај капацитет : 8*AHD-NH /1080 N
Декодирање капацитет : 4*AHD-NH 1080 P /8*AHD-NH 1080 P
Аналоген влез : 8*AHD-NH 1080 N
Дигитален текст : 8*1080 P(Мрежа)
Хибрид текст : 4*AHD 1080 P(аналогни)+4*1080 P(Мрежа)
Аудио Влез : 4 РКА на Текст
Аудио Излез : 1 РКА Излез
Аудио компресија : G. 711 A
Снимање
Формат На Компресија : H. 264
Снимањето Резолуција : NTSC : AHD 1080 N(1280 x 1080) ПАЛ : AHD 1080 N(1280 x 1080)
Снимање На Сцени : Прирачник/Motion/Распоред
Хард диск : Внатрешен SATA хард диск потребни за снимање,поддршка до 4 TB
Мрежа
LAN Конекција : ДА
Мрежен Интерфејс : RJ45
Интерфејс
Видео внесување : 8ch BNC
Видео излез : 1ch VGA, HDMI 1ch
Аудио влез : 4ch РКА
Аудио излез : 1ch РКА
Мрежен интерфејс : RJ45 10 M/100
PTZ контрола : 1*RS485, повеќе Поддршка PTZ протоколи
USB : 2* USB 2.0
HDD : 1*SATA порта (Max 4 TB/per)
Безжична : 3 G, WIFI (продолжување преку USB)
Општи
Напојување : DC 12 V
Back up метод : Надворешни складирање преку USB
Температурата:-10℃+50℃
Влажност :10%-90%
USB Глушец:се вклучени
Далечинска Контрола : ДА
Димензија:250mm(должина)*235mm(ширина)* 45mm(висина)
Тежина:1.5 КГ
DVR Јазик
Руски, англиски, фински, француски, германски, грчки, италијански, Јапонски, Полска, Protugal, шпански, Тајландски, Турција романски, Словачка, чешка, арапски, шведски и така натаму HD видео надзор Безбедносна камера спецификации :
Видео
Слика сензор : 1/3"инчен CCD
Видео квалитетот : 1080 P
Леќи на камерата : 3.6 мм леќа
Day/Night Mode : Бојата во Текот на денот/префрла на B&W во текот на ноќта
Општи
Внатрешна / Надворешна : Погодна за Внатрешна или Надворешна употреба
Оперативен Температура : -25°С~122°F / -32°C ~50°C
Оперативен Напојување : DC 12 V
Водоотпорна : НИКОЈ
Минимална Осветлување : 0.0 Лукс
Телото Изградба : Куршум со Вграден во Ѕид
Ноќ Визија
Растојание : До 40m
IR-Намалување на Филтер : да
Број на МО Леќа : 24pcs
Забелешка : Ако треба ни ги прогласи ниска вредност на фактура за царина, pls ни остави порака и да ни каже колку тоа е подобро за вашата нарачка, ви благодариме за вашата соработка.
Ние ќе ви ја испратиме стоката во рамките на 3 работни дена по вашата исплата е потврди со .
Во моментов, речиси сите производи во нашата продавница се бесплатен превозот. Предмети кои подолу 2 KG се испраќаат од страна на Кина Пост Воздухопловната како станд. За DVR и систем за безбедност, ние го поддржуваат различни логистички начин во различни земји. Ве молиме да ги проверите деталите на производот страница за опис.
Следење Бр. ќе се обезбеди во рок од 2 работни дена по испорака.
Купувачот се одговорни за Дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Брокерските Провизии, Увозни давачки, или Прилагодено Такси и Даноци.

Всичко за продукта

PC камера:
8шт
Дължина на кабела:
20та
Номер На Модела:
HK-1080PT-08XH
търговска марка:
HKIXDISTE
Резолюция На Видео:
8CH AHD 1080N
силата на:
ЕС, САЩ, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ, AU
AHD DVR NVR HVR 5 В 1:
Поддръжка на аналогови,ahd,tvi ,cvi, ip камери
Дистанционно Преглеждане:
CMS, Android, iPhone, iPad, Internet Explorer и т.н
Характеристики на видеорегистратора:
Изход HDMI 1080P / USB 3G и WIFI / P2P iCloud/onvif
Резолюция На Камерата:
2.0 MP камера, 1080P,3000TVL, нощно виждане, ИНФРАЧЕРВЕН сегмент
Видео:
8ch вход/1CH VGA, 1CH HDMI изход
Аудио:
4-канален аудио вход,1-канален аудио изход(RCA)
Поддръжка на езици AHD DVR:
многоезичен(английски,руски, испански и т.н...)
Гаранция:
3 години

Подобни продукти в категория

AHWVSE 8 Channel POE NVR 1080P Home Security CCTV System with 8pcs POE IP Камера 2MP Free Shipping

ПАКЕТ ИНФОРМАЦИИПакет Се Вклучени : 1* 8 CH 1080 P РОЕ NVR8* 1080 P РОЕ IP Камера Отворено со 3.6 мм леќа1* 1 M Мрежен Кабел (Бесплатен Дар)[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаNVR е Спецификации : Оперативен систем : Linux Екранот : 1ch / 4ch / 8ch екранот Код капацитет : 1080 P / 960 P / 720 P / 960 H / D1 / HD1 / CIF / QCIF Преглед способност : 4ch 1080 P или 4ch 960 P или 4ch 720 P Движење Откривање на : Секој екран може да се постави да 192 (16×12) на откривање региони; поддршка мултиниво на чувствителност за Снимање : Прирачник> Аларм> Motion Detection> Распоред на Репродукцијата : 1ch 1080 P / 1ch 960 P / 1ch 720 P Видео за пребарување : Време е за пребарување, календар за пребарување, настан за пребарување, канал retrieval Простор : 720 P : 40 G / ден / канал; / 1080 P : 80 G / ден / канал за Складирање : Локалните HDD, Мрежа Backup : Поддршка Флеш Диск, USB мобилен, HDD,USBDVDRW.мрежа за складирање и архивирање 8 CH РОЕ NVR Видео внесување : 8x 1080 P РОЕ IP Камера / 8x 960 P РОЕ IP Камера / 8x 720 P РОЕ IP Камера за Видео излез : 1ch VGA, 1ch HDMI(1920x1080) Аудио во : НЕМА Аудио излез : НЕ Аларм во : НЕ Аларм од : НЕ Ethernet : 8 CH РОЕ NVR : 8x RJ45 интерфејс, за РОЕ(Power over ethernet) / 1x RJ45 интерфејс, на интернет (10 M / 100 / 1000 M) PTZ : Не поддржуваат USB : 3x USB 2.0 HDD : Поддршка 1x SATA Хард Диск (max да 4000 GB) Напојување : DC48 V2 A Потрошувачка на Енергија Тежина : Нето : 1.6 kg Превозот ИнформацииПРЕВОЗОТ : 1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 13 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG...

BGN 778.00 863.98

Супер мини куршум ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера открит автентичен Sony EFFIO-E 700TVL 3.6 мм обектив водоустойчив сигурност Мини камера за 960 H ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ DVR

Супер Мини Куршум видео надзор Камера Отворено Вистински Sony EFFIOE 700 TVL 3.6 мм Леќа Водоотпорен Безбедност Мини Камера За 960 H видео надзор DVRСите Наши SONY 700 TVL камера со Вистински Направени во Јапонија 1 / 3" SONY Super HAD CCD II EFFIOE 4140+811 внатре.*DSP(CXD4140 GG)+ 960 H Super HAD CCD II (ICX810 AKA / ICX811 AKA )*Ве молиме одберете PAL / NTSC Правилно зависност од вашата земја*Само 3.6 mm / 12mm достапни,defaultly брод 3.6 мм ако забелешка други леќи кои не avaialbe.Карактеристики На Камерата : Слика Сензор : 1 / 3" Sony Super HAD CCD IIDSP : EffioE (4140+811 / 810)Хоризонтална Резолуција : 700 TVLЕфективни Пиксели : NTSC : 976(H) X494(V) ПАЛ : 976(H) X582(V)ДWDR(DigitalШирок Динамички Опсег) : ДАСигнал Систем : NTSC / PALЛеќи на камерата : Стандард 3.6 mmКамерата Тип : Внатрешна / НадворешнаНапојување : DC12 V / 75 MA Спецификација На Камерата : Модел MS30970 Image Sensor 1 / 3" Sony Super HAD CCD II DSP EffioE (4140+811 / 810) Хоризонтална Резолуција Боја на Владата : 650 TVL; Б / W Режим : 700 TVL Ефективни Пиксели NTSC : 976(H) 494(V) ПАЛ : 976(H) 582(V) Мин...

BGN 45.00 55.30

HQCAM CCD 480TVL high resolution UAV FPV camera mini самолети RC хеликоптер малък размер 20x20mm Mini Camera промишлено помещение

1, 22x22mm минијатурни димензии, да одговараат на МТВ или други мали леќи на камерата.2, боја намалување, низок интензитет на осветлување, ниско ниво на бучава.3, светлото надомест супериорни перформанси, погоден за осветлување на животната средина.4, обработка капацитет, широк напон од 5 V 12 V dc напојување опсег...

BGN 36.00 40.00

3 In 1 Out HDMI Audio Extractor Дърва 4K ARC, HDMI Switch Box Selector with Optical SPDIF & L/R Audio Out for Display, PC

3 Во 1 Out HDMI Аудио Extractor Splitter 4 K ЛАК HDMI Преклопник Кутија Селектор со Оптички SPDIF & L / R Audio Out за Екранот,PCКарактеристики : Еден MHL / HDMI двоен влез и два HDMI влез switch слободно да еден HDMI излез.Секој текст HD Извор може да се направи аудио екстракт од SPDIF локација LR аудио излезниот порт.Поддршка Full HD 1080 P, Целосна 3 D,4 K*2КПоддршка ЛАК Функција : Без додавање на едно екстра HDMI Кабел, може да се јават на аудио за да AV Засилувач со HDMI Кабел за поврзување со HD TV додека HD ТВ прима аудио и видео содржини.MHL / HDMI работи во двојниот режим, може да го намали бројот на портиHDMI да се постигне синхронизација на аудио сигнал поделба...

BGN 48.00 67.17

JSA 4ch 1080N Digital Video Recorder ВКЛ 10.1 LCD екран NVR за IP камери ONVIF H. 264 HDMI Network Video Recorder Home System

Jie Shi An ПАТИ NVR систем е посебно дизајниран со 10.1" LCD монитор да се реализира преглед на вашите снимки лесно на вградениот монитор кој ви заштедува огромни трошоци за посебна следење...

BGN 175.00 184.61

Asecam Home Super 3MP HD 1920P камера за видеонаблюдение бял мини купол AHD система за видеонаблюдение IR за нощно виждане Безплатна доставка

Она што е AHD?AHD (Аналогни High Definition) е ново развиен решение за пренесување full HD дигитален видео надзор и систем...

BGN 33.00 47.81

Високо качество 10M / 33ft ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Network Lan кабел RJ-45 w DC 12V Power 2. 1x5. 5mm CAT5/5e Extend Ethernet кабел за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ IP камера НРВ

Висок квалитет 10 M / 33ft видео надзор Мрежа Lan Кабел RJ45 w DC 12 V Моќност 2.1x5.5mm CAT5 / 5e се Прошири Етернет Кабел За видео надзор IP Камера NVRКарактеристики : 1.Сосема нов и висок квалитет.2.Ethernet Кабли RJ45+DC Моќност се користи за IP Камери, и NVR Систем.3.Одговара за 10 Mbps / 100 Mbps / 1000 Mbps мрежа4...

BGN 20.64

Fghgf панорамна Безжична IP камера 1080P Home Security Surveillance 3D VR 360 градуса Fisheye инфрачервена Камера с блок захранване

FGHGF Панорамски Безжични IP Камера 1080 P Home Security Надзор 3 D VR 360 Степен Fisheye Инфрацрвена Камера Со НапојувањеКарактеристики : 【Панорамски Поглед】 : 360 степени 1.44 мм леќа панорамски IP камера ќе направи 100㎡ под надзор без слепи точки...

BGN 68.00 104.34

8шт Hikvision DS-2CD2342WD-I 4MP WDR EXIR купол камера + Hikvision NVR DS-7608NI-E2/8P запис на разрешение 6MP

753.89 / комбоPakage : 1pcs ДС7608 NIЕ2 / 8 P8pcs ДС2 CD2342 WDјас8pcs Hikvision ДС2 CD2342 WDјас 4 MP WDR EXIR Бедем Камера + Hikvision 6 MP Резолуција Снимање NVR ДС7608 NIЕ2 / 8 P Трета страна мрежно поддржани камери До 6 Мегапиксели резолуција снимање HDMI и VGA излез на до 1920 x 1080 P резолуција 4 / 8 / 16ch мрежа камери може да се поврзе со 40 M / 80 M / 160 M дојдовни пропусен опсег До 2 SATA интерфејс Plug & Play до 8 / 16 независни Рое мрежни интерфејси за Поддршка на мрежата за откривање, вклучувајќи мрежа задоцнување, packet loss, итн.До 2015 изворната англиска Верзија ДС2 CD2342 WDјас Мрежа HD IP Камера РОЕ 4 MP WDR EXIR Бедем МИНИ Купола видео надзор Камера КарактеристикиДС2 CD2342 WDI4 MP WDR EXIR Бедем Мрежна КамераДо 4 мегапикселна висока резолуцијаЦелосна HD1080p видеоDual видео потоци2.8 mm фиксен објектив120d B Широк Динамички Опсег3 D Дигитална Редукција на ШумСветлото НадоместDC12 V & РоеПоддршка H...

BGN 1659.00 2404.32

4ch bus monitor AHD коаксиальное бордовото оборудване автомобилен видеорекордер HD monitor user 4G MDVR network vehicle video recorder GPS mobile dvr

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

BGN 213.00 224.00

MP HD 5-50mm CS ОБЕКТИВ 1/3 CS IR Mount Varifocal Manual Iris обектив за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камери за видеонаблюдение кутия

ПРАТЕНИКОТ 550мм КС ЛЕЌА 1 / 2" IR CS Mount Varifocal Прирачник Ирис CCTV Леќа за видео надзор Безбедносни Камери КУТИЈАФокусна Должина( mm )5.0 50ммImager Големина( ") 1 / 3"Планината Тип КСОтворот Опсег F : 1.6360Хоризонтална Поле на Гледање 68° 8°Операцијата На ВладатаИрис Операција упатствоФокус Операција упатствоЗум Операција упатствоМО : 0.3 mНето Тежина( g ) 151g

BGN 29.00 31.98

AZISHN Wifi ONVIF IP Camera 720P, 960P и 1080P Wireless Wired P2P Alarm 24IR ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Bullet Outdoor Camera With SD Card Slot Max 64G

Answer : ___________________________ NOTE : Само 720 P / 960 P камера со SD Картичка 1080 P камера не се SD КартичкаAnswer : ___________________________ NOTE : Само 720 P / 960 P камера со SD Картичка...

BGN 36.00 43.98

48V PoE модулна платка печатна платка за IP камери Power Over Ethernet 12V 1A Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Network Camera IEEE802. 3af съвместима

[xlmodel][фото][0000] Опис2016 Промоција CMOS Сензор 700tvl Чипсет Плоча 38*38 за видео надзор камера безбедносна камера surviellance камера ПАЛ NTSCПакет се Вклучени : 1 Pc РОЕ Модул (како слика)Ty T Превозот ИнформацииПРЕВОЗОТ : 1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 13 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG...

BGN 9.00 10.06

4ch Super Full HD 4MP Security Surveillance Kit Home AHD Array на LED инфрачервена покрита с Бяла куполна система за видеонаблюдение

Систем Карактеристики : Со користење на Најновите Високи Перформанси Сензор, Супер HD 4 MP 2688*1520 Слика...

BGN 395.00 533.84

видеонаблюдение surveillance small car ip camera with 3G gprs

Основни Детали Место на Потекло : Кина (Копно) Бренд Име : КАКО36 Број на Модел : 3 GIP36 Стил : Купола Камера Сензор : CMOS Технологија : Pan / Навалување / Зум Посебни Карактеристики : Поддршка за 3 G мрежа is_customized : Да Тип : IP Камера Пакување & Испорака Пакување Детална : кутија Испорака Детална : 3 дена Спецификации1.3 G видео повик2.3 G &WIFI3.мал автомобил ip камера4.Андроид ip камеравистински 3 G мрежа надзор Камера GPRS, 3 G Камеракамерата ip Спецификации;1.Видео компресија : h.264 видео компресија2.3 G стандард : Поддршка на ТДCDMA / WCDMA / EVНЕ3.Микро SD Картичка : 32 GB Макс внатрешно4.Сигнал Пренос : WIFI / Жичана Мрежа / 3 G5.Personal hotspot место Функција(АП) : Да6.Не IP / Рутер, конфигурација(P2 P) : Да7.PTZ Функција : Да8.Растојание Неограничено : Јачина на секаде, комуникација неограничен9.Флексибилни инсталација : Напојување само, лесен за инсталација10.Паметен телефон компатибилен јас OS / Андроид11.Снимање на видео Резолуција 1280x720 P 30fps12.Мега пиксели hd камера сензор13.Базна станица Геоlocationing функција14.Ноќно Yes Производи Функции 3 G Видео Надзор од страна на 3 G Мобилен Телефон камера ip андроид ip камераnanny ip камера>Повик скрининг; максимум шест дозволено телефонски броеви за да се поврзете видео телефонот автоматски кога бирање...

BGN 313.00 329.41

Mini NVR kit 4CH IP network camera system dome camera indoor bullet camera outdoor 720P security system ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ surveillance cam

Мини NVR комплет 4 CH мрежа IP камера систем купола камера затворен куршум камера отворено 720 P security system CCTV камери за надзорКамерата Опција : 1...

BGN 239.92

INQMEGA Cloud Storage IP Camera 720P Outdoor Waterproof Home Security surveillance Network ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ WIFI Cam Light Alarm нощно виждане

ЧПП Cloud Складирање Wifi Камера1)Мора да се купи cloud складирање услуга?Оваа камера има облак чување и обичните картичка складирање способности, не сакаат да купат облак чување, можете да вметнете sd картичка за снимки.2)Што можеме да направиме кога камерата се украдени?Не грижете се,камера со cloud складирање способности, видео чуваат во облакот сервер, камерата беше украдена, видеа, може да се најде од страна на cloud складирање сметка.3)Не cloud складирање на камерата може да поддржува снимање на SDКартичка и cloud складирање во исто време?Yes (да)...

BGN 52.00 68.78

XM 360 градуса панорамен рибешко око 1080P IP камера многоцелеви Wi-Fi нощ Veresion kamera APP дистанционно управление безжичен P2P ПР Web

2017 XM Оригинални НОВИ 360 степени Панорамски Рибино Око 1080 P IP Камера Мултицел Wifi Wireless Ноќ Veresion kamera СТАН Далечински Управувач Безжична P2 P IP Камера

BGN 85.00 142.40

2mp1920*1080 AHD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 1080P камера модул печатна платка, 1/2. 9 CMOS четири в едно IMX323+ V30 2000TVL печатна платка PAL / NTSC по избор

2 MP1920*1080 AHD 1080 P видео надзор на Модулот на Камерата Коло,1 / 2.9 CMOS Четири во Еден IMX323+ V30 2000 TVL PCB Одбор PAL / NTSC ФакултативнаНашата компанија е траен во начело на кредибилитет врз основа, клиенти врховниот и квалитет загарантирана, со што се обезбедува најдобри услуги за вас, преку нашата најголема напори! Ние и ветуваме : исто да ви квалитетот нашата цена е оптимално, иста цена нашиот квалитет е најмногу гаранција! Фабрика директни продажби на стоки се дефинитивно вредност за пари! 1080 P AHD на Модулот на Камерата AHD2 MP ,HD Камера за видео надзор Главниот Одбор 1 / 2.9 CMOS IMX323 + V30 200 Mega Pixel Еден Одбор 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Производот Карактеристики : 1 : 1 / 2.9 Четири 1080 P 2 : IMX323 +V30 3 : Поддршка за HD излез коаксијален, јасно и исклучителна слики 4 : Поддршка на OSD мени 5 : функции на Поддршка UTC 6 : adaptive дигитални намалување на шумот, 2 DDNR 7 : 6 KV Молња 8 : Димензии : 38 * 38mm I...

BGN 25.00 31.01

Hikvision 5MP Резолюция Recording NVR DS-7608NI-E2/8P + 4бр Hikvision DS-2CD2142FWD-I 4MP IP Camera Surveillance Camera

Pakage : 1pcs ДС7608 NIЕ2 / 8 P4pcs ДС2 CD2142 FWDјас ДС7608 NIЕ2 / 8 P Вградени Plug & Play NVR Трета страна мрежно поддржани камери До 6 Мегапиксели резолуција снимање HDMI и VGA излез на до 1920 x 1080 P резолуција 4 / 8 / 16ch мрежа камери може да се поврзе со 40 M / 80 M / 160 M дојдовни пропусен опсег До 2 SATA интерфејс Plug & Play до 8 / 16 независни Рое мрежни интерфејси за Поддршка на мрежата за откривање, вклучувајќи мрежа задоцнување, packet loss, итн.Hikvision англиски Верзија IP Камера 4.0 мегапикселна ДС2 CD2142 FWDЕ Мини Купола Камера IP Камера 1080 P Поддршка Onvif РОЕПлаќање&Испорака : 1.Moneybookers, Кредитна картичка, TT, Western Union и Qiwi паричникот плаќање начини се прифатени од страна Aliexpress...

BGN 897.00 1299.68

X3 подводна професионална риболовна помещение 4,3-инчов LCD 2.0 MP обектив за нощно виждане Fish Finder System с 30 м кабел 6 инфрачервени светодиода

X3 Професионални Подводни Риболов Камера 4.3 инчен LCD 2.0 ПРАТЕНИК Леќа Ноќ Визија Риба Пронаоѓач Систем со 30 M Кабел 6 Инфрацрвена LEDГлавни Карактеристики : 1 4.3 инчен TFT LCD монитор...

BGN 170.00 180.80

3.5-8mm CS обектив CS Mount Varifocal ръчно Дъгата обектив за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера за видеонаблюдение кутия

3.58мм КС леќа CS Mount Varifocal Прирачник Ирис CCTV Леќа за видео надзор Безбедносни Камери КУТИЈАКарактеристики : 1.ПрирачникИрис Леќа2.РотирачкиФокусна 3.58mm3.Бленда F / 1.44...

BGN 25.00 27.18

lintratek три антени Security Camera HD 1080P Video Surveillance IP Camera WIFI mini ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера wi-fi Home Security IP Cam

lintratek Камера Истакнува : Три wifi антениНова IP камера со три антени, и им обезбеди на вашите течно контрола на мобилен телефон...

BGN 37.00 52.27

SSICON 1080P широка куполна IP камера Fisheye 180 градуса 360 градуса панорамна домашна камера за видеонаблюдение IP от 24шт IR осветление

SSICON 1080 P Широк Агол Купола Fisheye IP Камера 180 Степен 360 степени Панорамски Дома Надзор IP Камера Со 24 Pcs IR Led диодиКарактеристики : H...

BGN 54.00 75.81

2.0 MP HD Network Low Speed Dome H. 264 18X ZOOM Waterproof ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ PTZ 1080P dome Network camera HD ptz камера

█ Инфраред функција"Инфрацрвена ламба прстен на изгледот, круг светлина поле пополнете светлината повеќе униформа, далеку, во близина на светлината префрлување сооднос може да се постави"Инфрацрвена светлина контрола и една машина филтер за синхронизација се префрлат, да се постигне совршен инфраред ноќ визија ефект"Независни MCU инфрацрвениот систем за контрола, може да биде флексибилен за да го поставите различни инфраред режим, далечински надградба на системот конфигурација"Инфрацрвена светлина излезна моќ и отворени осветлување 10 прилагодливи, да ги исполнуваат на следење на целите на различно растојание осветленост услови"Составен леќа дизајн за да се намали инфрацрвена светлина во топката во внатрешноста на рефлексија и рефракција на косата, подобрување на инфраред ефект на повеќе од 10%"Ситеалуминиум брзо ладење интегрирани структурните дизајн, издржлива, светлина одбор преку висока термичка маст директно преку метален капак топлина"Постојан струја константен напон вози кола и PWM пулс ширина модулација контрола коло дизајн, за да се обезбеди долгорочна стабилна работа на инфрацрвена светлина"Светлина плоча со висок коефициент на топлинска спроводливост (коефициент на топлинска спроводливост ≥ 2,0 W / .МК) алуминиумска плоча, побрзо спроводливост на топлина, во голема мера се прошири на животот на инфрацрвена светлина"IDS интелигентни затемнување систем, според зголемување на далечина и осветленоста на екранот интелигентни прилагодување на инфрацрвена светлина од светлината, за да се постигне саканата слика█ Систем функции"Прецизност мотор, одговорно, непречено функционирање"Графички мултијазик OSD мени, friendly интерфејс лесен за ракување"Мултиимајќи иновативни структурен дизајн во голема мера се прошири на услугата живот"Од страна на DIP прекинувач, поставување на договор, адреса поудобно"CGS систем за ладење, брзо намалување на внатрешната температура на топката машина"Вграденво термичка рамнотежа обработка уред, ефикасно да се спречи топката машина худ магла"Поддршка тридимензионални интелигентни позиционирање функција, може да се постигне кликнете следење и зум"Поддржуваат заштита со лозинка, за да се спречи малициозни измена на топката машина менито со параметри"Поддршка на мерењето акција, владата пат, претходно точка скенирање, хоризонтално скенирање, guard малку и други функции"IP66 целосно ограден dustproof, водоотпорен оценка, TVS4000 V молња заштита, антипренапони и антипренапонска заштита█ Апликација местоМоже да се широко се користат во потребата од големи размери, со голема брзина следење на светлина и светлината на слабите места, како што се : реки, шуми, автопати, железнички пруги, пристаништа, sentries, плоштади, паркови, сценски места, улици, станици, големи сцени, И на други места.

BGN 393.00 413.54