• Ново
48Leds слънчева светлина водоустойчива IP65 микровълнова печка радар сензор за светлина открит светлина, с монтиран на стената лампа за прожектори led соларни лампи суп?

48Leds слънчева светлина водоустойчива IP65 микровълнова печка радар сензор за светлина открит светлина, с монтиран на стената лампа за прожектори led соларни лампи суп?

BGN 98.11
BGN 49.00 -50 %

Сума
Налично за поръчка


48 Leds Сончевата Светлина Водоотпорен IP65 Микробранова Радар Сензор за Светло Отворено Светло Ѕид Светилка Рефлектори LED Соларна светилка Супер светло
Соларен панел напојување : 5 V 3.2 W
Батерија : Lithum батеријата 3.7 V 1000m Ah
LED : 0.2 W 60m A / 30 LM / SMD2835*48 PCS
Прозрачна флукс : 800~1000lm
Коло Start-up време : 15 S
Мека осветлување кога нема никој околу себе. Светла ајде кога движење откриен. По сензор за детекција, светлината го вклучите време : 15seconds. За време на hte светне време, ако движење е откриен повторно. Пребројувањето на гласовите од 15 вториот продолжува.
Light sensor-контролна функција : Соларни панели ќе го исклучи, кога не постои светлина. На копчето за скролување нема да има ефект; соларни панел коло работи само кога не постои светлина
Сетилните режим на работа тековни : 3.8 V 20m A
Време на полнење : 6 часа под сонцето
Водоотпорен оценка : IP65
1 * паркинг (Надворешен Соларен Погон 48 LED Светлина
Имајте предвид Почетното поставување : Место на производот под сонцето, полни за неколку часа, а потоа на install за да го користите. Отстранете ја батеријата кога производот кога не е во употреба, долго време. Исто така се наплаќаат до батеријата на секои 3 месеци, со цел да се осигура дека батеријата не ќе го изгуби моќта и причинета штета. Или полнење на соларен панел светилка најмалку еднаш месечно. Кога светлото трепка, тоа значи дека батеријата е слаба, треба да се наплаќа до батеријата пред да може да се користи. Ве молам, инсталирајте под директна сончева светлина, за да се обезбеди еден ден сонце време е повеќе од шест часа, во спротивно врнежлив ден, не може да се наплаќаат до hte батеријата целосно. Соларни панели се наплаќаат до времето ќе биде affectedby должината на сончевата светлина и временските услови. Посилниот сончева светлина, толку побрзо време на полнење. Полнење помалку ефикасно во дождливите денови, па осветлување операција време е shorte.

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
Бял
Източник На Захранване:
Слънчев
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Материал На Корпуса:
КОРЕМНА ПРЕСА
Базов Тип:
Клин
Гаранция:
-
търговска марка:
куло
документ:
RoHS, FCC, CE
Ниво На Защита:
IP65
Стил:
Модерен
Източник На Светлина:
Led лампи
Напрежение:
6V
Използването на:
Извънредна ситуация
Характеристики:
-
Дали диммируемым:
No
Тип Слънчеви Панели:
Ni-CD
Номер На Модела:
-

Подобни продукти в категория

Низковольтный led прожектор 20 W Проекционная лампа IP66 12V-24V DC батерия прожекторное осветление

Низок напон ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина 20 W Проекција светилка IP66 12 V 24 V DC Батеријата Floodlight осветлувањеМодел : FL20 Влезен напон : 1224 V DC моќност : 20 W LED светилка број : 1 Школка материјал : Алуминиум светла боја : бела,топло бела заштита ниво : IP66 Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 41.44

Безплатна доставка 20 бр/лот 5 м 50 светодиоди 3AA батерии мини микро led светлини ред за сватба събитие коледна украса

Бесплатен Превозот 20pcs / многу 5m 50leds 3 AA Батерија Управувана Микро Мини LED Светла String За Свадба Партија Настан Божиќ Декорација Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

BGN 152.00

led прожектор открит 20 W 220 прожектори IP65 водоустойчив прожектор външно осветление

предводена од поплави светлина отворено 20 W 220v рефлектори IP65 водоотпорен Searchlight светлина надворешно осветлување Производ : ПРЕДВОДЕНА од Поплави светлинаПредмет Бр...

BGN 48.00

10шт * 33ft 10M / 100led LED string light 3aa батерии медни струни Фея светлина за парти, сватба коледна украса

10 M 33 FT 100 led 3 AA Батерија Напојува Декорација ПРЕДВОДЕНА од Бакарна Жица Самовила String Светла Светла за Празник Божиќ Свадба Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

BGN 92.00 108.80

Открит водоустойчив 4W COB LED акумулаторна слънчевата енергия PIR датчик за движение, с монтиран на стената лампа с Micro-USB зареждане, за градината / двора

Отворено Водоотпорен 4 W КОЧАН LED Батерија Соларна Енергија ПИР Сензор за Движење Ѕид Светлина со Микро USB Полнење за Градина / Двор / ПатекатаСпецификации : Функции : Функцијата опис:се Скрие соларни панели со твоите раце, така што ќе може да се добие во темно средина...

BGN 20.00 23.55

10M LED Silver тел/Copper Wire 3AA Battery Operated LED Фея String Light for Christmas Holiday Wedding Party Хелоуин Decor

10 M ПРЕДВОДЕНА од Сребрена жица / Бакарна Жица 3 AA Батерија Управувана LED Самовила String Светлина за Празник Божиќ Свадба Партија ноќта на Вештерките Оркестарот Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

BGN 11.00 11.20

10 бр./лот 2 м 20 светодиоди стъкло вино LED String Light Cork формата на сърце Wine Bottle Stopper Light Lamp Коледно Парти Decoration

Карактеристики : 2 M 20 LEDs Сребрена жица string, погоден за повеќето шишиња Стави жица во шише, така што шишето станува убава блескав украс На string има добра флексибилност, може да се претвори во различни форми сакате...

BGN 19.00 27.39

10M 100 led 3AA акумулаторна батерия на открито LED silver цвят на медна жица Фея светлини ред за Коледа, празник, Хелоуин, парти

10 M 100 led 3 AA Батеријата Напојува Отворено LED Сребрена Боја Бакарна Жица Самовила String Светла за Божиќ, Празник,ноќта на Вештерките ,Партијата Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

BGN 11.00 11.20

4 светодиода на слънчевата енергия ограда канавката светлина Открит градина декорация на стената лоби път лампа за управление на осветлението слънчева стълба 2 бр.

4 Led диоди Соларен Погон Ограда Олук Светлина Отворено Градина Ѕид Лоби Пат Крушка Светилка предводена од сончевата светлина ѕид скалило светлината 2 парчиња / многу100% Сосема Нов.Боја на школка : Бела Светилка Големина : 167mm x 95mm x 80mm / 6.51"x4.68"x24.6",L x W x H OFF / ON Switch...

BGN 19.00 20.48

20 бр / компл. Бял на батерии памучни топки струнни инструменти с Коледни светлини led гирлянди празнична парти сватба, дете, детска стая украса

Спецификации за 2.6 m 20 топки AC приклучок : Состојба : НОВИОТ Тип : Памук топката светла LED Кол : 20pcs Топката Количина : 20pcs Топка Големина : 5 cm Светлина Должина : 2.6 m(Вклучувајќи го 0.6 m доведе линија) Жица Боја : бела Светлина Материјал : ПП & TPR & CRV челик Работа Живот : 60000 часа Топки во боја : Бела Светлина, Боја : Топло бела Светлина Режим : Стабилен на Напојува Поддршка : 110 / 220 V Пакет Тежина : 0.3 KGСпецификации за 4.5 м 35 топки AC приклучок : Состојба : НОВИОТ Тип : Памук топката светла LED Кол : 35pcs Топката Количина : 35pcs Топка Големина : 5 cm Светлина Должина : 4.5 м(Вклучувајќи го 0.6 m доведе линија) Жица Боја : бела Светлина Материјал : ПП & TPR & CRV челик Работа Живот : 60000 часа Топки во боја : Бела Светлина, Боја : Топло бела Светлина Режим : Стабилен на Напојува Поддршка : 110 / 220 V Пакет Тежина : 0.4 KGСпецификации за батерија управувана led светла : Состојба : НОВИОТ Тип : Памук топката светла LED Кол : 20 / 30 / 40 / 50 компјутери Топката Количина : 20 / 30 / 40 / 50 компјутери Топка Големина : 6 cm Должина на Светлина : 2.0 / 3.0 / 4.0 / 5.0 / 10.0 m(Вклучувајќи го доведе линија) Жица Боја : бела Светлина Материјал : ПП & TPR & CRV челик Работа Живот : 60000 часа Топки во боја : Бела Светлина, Боја : Топло бела Светлина Режим : Трепкане / Flash,Мирно на Напојува Поддршка : 1.2 V Пакет Тежина : 0.25 / 0.35 / 0.45 / 0.6 / 0.9 KGКарактеристики : топки може лесно да се изгради фестивалот или партија се чувствувате желба...

BGN 12.00 13.76

High Power DMX512 White/Red/Yellow/Blue/Green/RGB 36W LED Wall Шайба Light Waterproof IP65 Outdoor Landscape Lighting

Висока Моќност 85~265 V Светилки Бело / Црвено / Жолта / Сино / Зелено / RGB 36 W LED Ѕид за Миење Светлина Водоотпорен IP65 Отворено Пејсажи Осветлување Материјал : Dieизлиени Алуминиум Моќ : 36pcs / 24pcs / 18pcs Висока Моќност 1 W LED Чип Боја Температура : 2700 K6500 K Светлосен флукс : 100lm / w Влезен Напон : DC24 V (DMX512 Модел, НЕ вклучувајќи го DMX512 Контролер) Температурата на работа : 2040° Работа Температура : 20°C40°C Ефикасноста на напојување : >90% Фактор на моќност (PC) : >0.9 Димензија : L1000x W62x H63mm (36 W) Гаранција : 2year Животен век Време : Повеќе од 50,000 часот 16key Далечински Контролер на 36 W Led Ѕид за Миење DMX512 Кабел Поврзете го Патот за вашиот референца...

BGN 125.00 137.60

Freeshipping 100W led flood light Outdoor Wall шайба garden park square yard building projector search Industry luminaire лампа

Име на производ : ПРЕДВОДЕНА од поплави светлинаLED Emitter Моќност : 100 WРабота Напон : 85~265 VБоја : Сива100% Сосема Нов.Школка Материјал : Висока Јачина АлуминиумМаска Материјал : 5mm Висока Јачина ОчилаЗрак Агол : 120°Боја Temp : 6000~6500 K( Чиста Бела ) ИЛИ 30003200 K ( Топло Бела )Водоотпорен : IP65 ( Но не може да се стави во вода )Животниот век Време : 50.000 часови1.Ние прифаќаме alipay тука.2.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.3.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 7 дена за замена или пари назад...

BGN 832.00

10шт*10M водоустойчив AA батерии 100 led празнични светлини ред за коледно парти Фея цветни led светлини ред

10 M 33 FT 100 led 3 AA Батерија Напојува Декорација ПРЕДВОДЕНА од Бакарна Жица Самовила String Светла Светла за Празник Божиќ Свадба Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

BGN 92.00 108.80

Toika 10 бр./лот открит слънчева светлина 6-led светлини път нагоре-стълбище стенен градина ограда двор лампа

fedex бесплатен превозот 50pcs / многу Отворено Соларен Погон 4LED Светла Пат ДоСкалило Ѕид Монтирани Градина Ограда Двор Светилка многу50 парчиња / многу6pcs / многу Отворено Соларен Погон 4LED Светла Пат ДоСкалило Ѕид Монтирани Градина Ограда Двор Светилка многу6 парчиња / многу50pcs Соларни Сензор за Светлина, сончева светлина ПИР сензор за движење, соларен панел led сите во едно, водоотпорен IP65, Градина светлина, по скали светлина многу50 парчиња / многу4 парче Соларни Сензор за Светлина,сончева светлина ПИР сензор за движење,соларен панел led сите во едно, водоотпорен IP65, Градина светлина, по скали светлина многу4 парчиња / многуСоларни Сензор за Светлина, сончева светлина ПИР сензор за движење, соларен панел led сите во едно, водоотпорен IP65, Градина светлина, по скали светлина парче

BGN 289.12

20 LED Solar Powered Moon String Светлини for Christmas Party home decoration

Спецификација : Светла боја : како на сликата покажуваБатерија : вграденво 600m AH NIМЗ батеријатаВреме на полнење : 8 часаРаботно време : 68 часа, вкупно работно време повеќе од 10,000 часаПрекинувач : Моќ / ИСКЛУЧУВАЊЕ& MODELED количина : 20pcsЛесни начини : 2Режим на блиц : Долги светла+единствен флешДва вида на автоматски режим се трансформира (Треба да притиснете на прекинувачот со рака да конвертирате една светлина на владата)Батерија : 1.2 V 600 MAH (Батерија, не се вклучени)Соларен панел : 2 V 100 MAЖивот време : 5000hКонтрола метод : светлинауправувана + копчињаИнтервал : 16.5 cm прибл.Доведе Жица : 1.5 метри, прибл.Должина Целокупната : 4.8 метри прибл.Пакетот Вклучува : 1 x Соларен Панел1 x 24 cm Скок1 x 20 LED Соларна String СветлаAnswer : ___________________________ Note : 1...

BGN 20.02

Висококачествени мултифункционални led слънчева светлина водоустойчив градински лампи, градински декоративни улични фенери външно осветление

Високквалитет на мултифункционални соларна LED светла водоотпорен тревник светилки градина декоративни уличните светилки отворено осветлување Опис : .100% сосема нов и висок квалитет...

BGN 36.80

3aa батерии меден проводник светлини 10 м 100LEDs звездното ред светлини за открит, градини, къщи, танци, Коледно парти

3 AA Батеријата Напојува од Бакарна Жица Светла 10 M 100 LEDs Ѕвездена String Светилки за Надворешна употреба, Градини, Домови, Танцување, Божиќ Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

BGN 11.00 11.20

ZESOL 30w LED Flood light прожектор прожектор външно осветление 220v градински растения

Led диоди 30 w floodlight 220 центарот на Вниманието led светилка проектор Водоотпорен IP65 рефлектор Производ : ПРЕДВОДЕНА од Поплави светлинаПредмет Бр...

BGN 40.00

Worldwide Store Classic Outdoor Solar Power Туинкъл LED Candle Light Yard Garden Decoration Фенер Hang Lamp

Карактеристики : Соларен светлина, 1pcs топло бела LED, имитираат светлина на свеќа треперење во правец, да создадете романтична атмосфера.Дизајниран со поликристални соларен панел, автоматски се наплаќа во текот на денот (доволно сонце), и светне во текот на ноќта.Добро издржливост.Висока енергетска конверзија стапка и еколошки.Лесно операција на АВТО / ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот, и конкретни светлинасистем за контрола прави сигурни дека ПРЕДВОДЕНА само светлината во темнината.Дизајн со клип, многу погодно да се откажам до тоа.Погоден за возвишеното градина, двор, пат, итн.Спецификации : Соларен панел : 2 * 2 V 60m A поликристални соларен панелМатеријал : Железо + ABS + PSБатерија : 1.2 V / 600m Ah АА NiМЗLED количина : 1pcsТемпература на бојата : 30003500 KОсветлување час : 79 часа (по добивање на целосна доплата)LED услуга живот : до 100,000 часаВреме на полнење : 4.5 часови (во целина)Соларен панел големина : 5.5 * 2.3 см / 2.2 * 0.9"Производ големина : Прибл.8.8 * 8.8 * 12.5 cm / 3.5 *3.5 * 4.9"Производ нето тежина : 189gОперација : А...

BGN 13.00 17.78