• Ново
YIHUA 853AAA 3 функции в 1 BGA поялната станция 650 W SMD горещ въздушен пистолет+ 60 W паяльники +500 Вата станция за предварително загряване

YIHUA 853AAA 3 функции в 1 BGA поялната станция 650 W SMD горещ въздушен пистолет+ 60 W паяльники +500 Вата станция за предварително загряване

BGN 446.40
BGN 357.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


Почитувани : ви Благодарам многу за вашата посета на нашата продавница! Ние ќе се потрудиме да ви помогнеме! Ви благодариме повторно следниве е нашата продавница посветеност! Ве молиме продолжете. Нашата посветеност : 1 : не ја прими стоката - Наплата или Повторно испорака 2 : Оштетена стока - Враќање на трошоци за Поправка 3 : стоката не може да се користи - Наплата или Повторно испорака, Но ве молам запомнете : за Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас да се реши, не се отвори спорови, Спорови не е само губење на време не се отвори спорови не се отвори спорови ви Благодариме За Senting 1 : не грижете се за нашите испорака брзина, нашата продавница производи имаат инвентар! Откако ќе поставите цел, ќе организираме пратката во времето! 2 : Можете да го изберете вашиот сопствен начин на логистика! Ако не имаат посебни барања, ние може да избере најбрз начин мислиме дека логистика испорака! 3 : Пред пратката, ние ќе ги провери вашата адреса, доколку вашата адреса припаѓа на оддалечена област, Ние ќе добиете во контакт со вас! 4 : Нашите производи не се вклучени во цената на царинските давачки и далечински испорака трошоците За царинските : 1 : Откако ќе брод,стоката се генерално околу 7 дена за да стигнат до царинската! Се справи со царински прашања навремено! 2 : Ако ти треба фактура, ве молиме оставете ми порака и да ја оставите вашата e-mail адреса ќе биде испратена до вашето сандаче во рок од 8 часа! 3 : Ако сакате да се избегне други трошоци (царински), имаме решение за вас! Ве молиме контактирајте ме 4 : Нашите производи не содржат царинските давачки. Ако вашата земја царинската се соберат царинските давачки, ве молиме да обрнете во времето. Ние нема да бидат одговорни ако стока се вратени или уништени, бидејќи нема навремено плаќање на царински давачки. Ви благодариме за разбирањето

Всичко за продукта

Цвят:
110В, 220V
търговска марка:
Ихуа
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
853ААА
Входно Напрежение:
110В / 220V/230V/240V
Размери:
37.5 * 38 * 22cm
Изходна Мощност:
650 W
Изходна Температура:
100~480
Стабилност На Температурата:
добре
Тип:
Преработка на горещ въздух сила BGA регулируем

Подобни продукти в категория

110V / 230V 1600W заваряване с горещ въздух пистолет / Факел водоустойчив резервоар/кутия пластмаса заваряване, заварчик ремонт набор от инструменти+4 дюзи+нагревателен е?

110 V / 230 V 1600 W Топол Воздух Заварување Пиштол / Факелот за Пластична водоотпорен резервоар / кутија заварување и repare +4 Млазници+Топлина Елемент1...

BGN 244.48

AC 220V Europe Plug with packaging 220V FEITA 936 поялната станция 907 поялната дръжка a1321 нагревателен елемент поялната станция

Бесплатен превозот за НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V Европа Приклучокот , со пакување 220 V FEITA 936 Лемење Станица +907 лемење рачка+A1321 греење на елемент лемење станица Опис на ПроизводотПЕРДУВИ : 1...

BGN 85.60

Нов 5 бр подмяна на 3 мм длето широчина паяльника съвет 900M-T-3.2 D

Име На Производ : Лемен Железо Совет;Модел : 900 MТ3.2 D;Материјал : МеталДизајн : Длето;Вкупна Должина : 42mm / 1.6"Месо тело со Дијаметар : 6.5 mm;Дупка Кол : 4mmДлето Ширина : 3мм;Боја : Сребрена На ЅвонењеТежина : 34g;Пакет Содржина : 5 x Лемење Железо СоветТоа има предност на долг живот траен и не е лесно да oxidate, лесен за инсталација и употреба.Одлична замена совет за вашата стандардна лемење железо.Забелешка : за Да се одржи изведба на лемење железо совет, едноставно одржување постапка се препорачува : 1...

BGN 4.16

DC 12V 30W електрически поялник + гнездото на запалката на Auto Car Solder Repair Tools New Drop Ship

Опис : Материјал : Метал со изолирани пластика базирана се справи со Боја : како што е прикажано на сл DC 12 V 30 W Електрични Лемење Железо со Полесни Штекер Автомобил Лемење Поправка Алатка Напон : DC 12 V Моќност : 30 W највисоката температура на заварување : 450° Димензии : Прикажи како го слика Должина на Кабел (запалка приклучок вклучени) : 1.83 М Функција : Работи од 12 V DC запалка приклучок за штекер и има потрошувачка од 30 w Автомобилската electrics Опремени со автомобил запалка приклучок за приклучок Идеален за надворешни работи Идеален за надворешна поправка на работниците или модел хобисти за поправка на жици...

BGN 10.29

2014 Hot Sale Real Freeshipping MIG Mag заваръчни машини Igbt инвертор Mig/mag200 заваръчни машини

Модел : IGBT МИГ250Карактеристики : 1.Бранови контрола на технологијата,добра формирање,мали spatter.2.Висока фреквенција инверзија,мал волумен,мала тежина,заштеда на енергија.3.Бавно жица лак почеток, лесен лак почеток, висока стапка на успех.4.Има намалување функција при добивањето на лак,висок заварување топи ширење стапка,прилагодлива електрична струја напон,широко применливи опсег.5.На заварување извор одговара weilding операција под електричен шок ризик голема средина.6.Кога на текст мрежа напон флуктуација и електронски лак должина промени,електрична струја да бидат високо стабилна, силна способност да се прилагоди електричен лак,со електричен лак е нежна.Апликации : На MIG200 маг опрема за заварување се широко се користи во сите видови на Алуминиум,ниско јаглероден челик,ниска легиран челик на гас shield заварување.Techincal Спецификации : Објектот моделMIG200Фреквенција на внесување енергија напон V,HzAC220±15%50 / 60Го оценувате текст моќ capacity KVA9.2Текст current A14Номинална излезна current A200Номинална излезна voltage V26.5Излезна струја range A30200Излезен напон range V1529Должност циклус60%Ефикасност%85Фактор на моќност0.9Класа на изолацијаСЗаштита класа на случајIP23Хранење speedm / мин215Дијаметар на coilmm270Дијаметар на жица0.81.0Тежина ( кг)26.5Целокупната dimensionmm500×273×440

BGN 1280.00

939d 75W цифров дисплей запояване преработка на поялната станция 3 парче олово заваряване

Карактеристики : 1 YIHUA939 D екранот лемење железо станица со SAMSUNG SCM ПИД процедури на високобрзински 200ms циклус следење во реално време на температурата на железо совети, и во реално време корекција, магијата температурна компензација брзина, да се направи повеќе стабилна температура,температурата на грешка е помало, и можат да се прилагодат на различни груби средини...

BGN 111.97

Най-добрите продажба на 220V 50W ЕП Series регулируеми и постоянна температура поялната станция на ЕП-405 ремонтни инструменти

Најдобра Продажба 50 W 220 V ЕП Серија Прилагодливи И Постојана Температура Лемење Железо Станица ЕП405 Поправка Алатки Опис : Вкупно дизајн од други заварување заштеда на енергија дваесет проценти, материјална потрошувачка намалува од осумдесет проценти со Користење на најновите контрола на температурата коло Напредни и сигурен електронски компоненти дизајн и производство на дизајнот е роман, убава и лесен, безбеден и сигурен Внатрешна структура е компактен, исклучително прецизен, концизен и практичен Номинална моќност : EP405 Напон : 50 W на Сегашните и Напон : AC220 V~50 HZ Електрична сила : 3750 V Термостат опсег : 200~450 степен centigrade Производ Тежина : 200g Вклучуваат : Divice домаќин*1 Soldring железо*1 Soldring стојат*1 Инструкции*1 сандак*1

BGN 38.00 40.00

220V 110V KADA 852D+ SMD ремонт на система BGA поялната станция пистолет с горещ въздух и поялник 2 в 1

220 V / 110 V KADA 852 D+ SMD поправка систем BGA лемење станица на Топол воздух пиштол & лемење железо 2 во 1Спецификација : Моќ Напон : 110v 220vПотрошувачка на енергија : 270 W (Макс.)Пумпа : Дијафрагмата ПумпаКапацитет : 24 L / min (Макс.)Истекување Напон на Железо Совет : Тежина : Околу 4 Килограм со ПакувањеПакување се вклучени : Rework станица со Воздух ИзлезRework лентаЛемење железо носителотЛемење железоЛемење Железо Пена3 Еден МлазнициМесто на Потекло : Guangdong Кина (Копно)Бренд Име : KADAБрој на модел : 852 D+ Станици за ЛемењеНапон : 220 V или 110 VНоминална Капацитет : 270 W (Макс.)Димензии : 187(W)x150(H)x245(D)mmТежина : 5.5 килограмиУпотреба : Станици За Лемењефункција : SMD Станици за ЛемењеПотрошувачка на енергија : : 270 W (Макс.)Капацитет : : 24 L / min (Макс.)Истекување Напон на Железо Совет : : Стандард Железо Совет : : AT900 MСовет на Железо Температура : : 200 до 480 Cтоплина пиштол Температура : : 100 до 480 CПумпа : : Дијафрагмата Пумпа5 Еден Млазници : ( 2mm / 3мм / 5mm / 6mm / 10..Олово време : : 23 работни деновиПакување & ИспоракаПакување Детали : стандардна извоз картонИспорака Детали1 ~2 дена за 10pcs или помалку, ако повеќе, depands на квантитетотСпецификацииЛемење Станици KADA 852 D+1...

BGN 128.00

Поялната станция LY IR6500 V. 2

IR BGA Rework Станица LY IR6500 V 2 поголеми загрејте област 240200mm USB портВоведIR6500 V 2 Rework станица за лаптоп матични плочи, десктоп компјутер матични плочи, серверот одбори, индустриски компјутер одбори, сите видови на игра одбори, комуникациска опрема матични плочи, LCD Телевизори и други големи коло BGA rework.IR6500 V...

BGN 904.00

Мощна и бърза поялната станция, 220V/110В. за SMD, SMT, работа потапяне паяя. Нагревател На Дълъг Живот. БАКУ БК-938

Моќен & Брзо Лемење Станица,220 V / 110 V за SMD, SMT, НАТОПИ Лемење Работа Долг Живот Грејач.БАКУ Б.К.938фото покажуваОд сега,секој производ со 3 екстра совети како фотографии.Мини Лемење Станица Б.К.938 : Мала, но многу моќ целосна и брза(THT),Брзо греење,долг живот грејач.За заштеда на електрична енергија до 70%(THT),Овој производ може да се користи нонстоп до 24 часа и тоа јас висок квалитет.Висок квалитет и многу успешен производ, За smd, smt.натопи лемење работа1.Брзо загревање.2.450°C за да се постигнат во помалку од една минута.3.Променлива wattage од 1 до 18 вати во 50 до 450°C.4.За заштеда на електрична енергија до 70%(THT).5.Краток рачка за совршен лемење балансирање.6.Долг живот грејач.7.Нема истекување на AC volt како лемење pen работат на 12 V технологија(безбедни за чувствителни ICтите).8.Електричен шок доказ.(Тоа е целосно безбедни од електричен шок).9.Мала тежина рачка за совршен лемење за долго време.10.Овој производ може да се користи нонстоп до 24 часа.11.Userfriendly.12.Со мали трансформатор внатре,може да се контрола на напон многу стабилност.

BGN 32.00

Автоматично компютър лющене на тел SWT508E оголване на кабели и обстреливая машина може да направи вырезывание тел 0.1 до 8mm

SWT508 E Автоматско лента жица машина дерењето сечење жица компјутер лента Жица соголување машина 0.1 до 8mmПроизвод функција карактеристики : Собирање и интеграција, microcomputer автоматски компјутер за лента линија машина е еден вид на воведен во Јапонија, Тајван, и други напредна автоматизација технологија на сите нумерички опрема за контрола...

BGN 1592.37

2014 директно да продават нови машини за заваряване Freeshipping Igbt инвертор заваряване Mig / mag

Модел : МИГ250Карактеристики : 1.Бранови контрола на технологијата,добра формирање,мали spatter.2.Висока фреквенција инверзија,мал волумен,мала тежина,заштеда на енергија.3.Бавно жица лак почеток, лесен лак почеток, висока стапка на успех.4.Има намалување функција при добивањето на лак,висок заварување топи ширење стапка,прилагодлива електрична струја напон,широко применливи опсег.5.На заварување извор одговара weilding операција под електричен шок ризик голема средина.6.Кога на текст мрежа напон флуктуација и електронски лак должина промени,електрична струја да бидат високо стабилна, силна способност да се прилагоди електричен лак,со електричен лак е нежна.Апликации : На MIG250 маг опрема за заварување се широко се користи во сите видови на Алуминиум,ниско јаглероден челик,ниска легиран челик на гас shield заварување.Techincal Спецификации : Објектот моделMAG250Фреквенција на внесување енергија напон V,HzAC380±15%50 / 60Го оценувате текст моќ capacity KVA9.2Текст current A14Номинална излезна current A250Номинална излезна voltage V26.5Излезна струја range A50250Излезен напон range V1529Должност циклус60%Ефикасност%85Фактор на моќност0.9Класа на изолацијаСЗаштита класа на случајIP23Хранење speedm / мин215Дијаметар на coilmm270Дијаметар на жица0.81.0Тежина ( кг)26.5Целокупната dimensionmm500×273×440

BGN 1360.00

Универсална машина за рязане плазма КНК 1500мм*3000мм за метал&кътър плазма

Повеќенаменски 1500mm*3000mm cnc плазма машина за сечење на метал&плазма машинаCNC ПЛАЗМА МАШИНА1)машината може да cutt нерѓосувачки челик, лесна челик и сите други метали.2)Обработка на школки на машини и електронски производи, реклама знаци, занаети, железо градина,автомобил производство, брод зграда, електрична опрема, одбор сечење.1.Заварени струг кревет од дебелѕидот профилирани челик, повеќе цврста и стабилна.2.Разумен струг табела дизајн, 10 mm дебелина челични плочи фиксиран на струг табела опфатениод страна на екипа обвивка со шила...

BGN 9360.42

Висококачествено регулируемо температурна поялната станция с цифров желязна стойка набор от инструменти за ремонт на заваряване припой MT-943A

Висок Квалитет Прилагодлива Температура Станица за Лемење Со Дигитална Железо Стојат Лемење, Заварување Поправка Алатка за Полнење на МТ943 A Опис : со Користење на најновите контрола на температурата коло Напредни и сигурен електронски компоненти дизајн и производство на дизајнот е роман, убава и лесен, безбеден и сигурен Внатрешна структура е компактен, исклучително прецизен, концизен и практичен Тип : МТ943 A Предмет : Електрични Лемење Станица Напон : AC напон 220 V Потрошувачка на Енергија : 105 W Температура опсег : 200500 степен centigrade Излезен Напон : 24 V~50 HZ Излез напојување : 24 V~100 W Големина на : 182*130*95 MM Изолација отпор : повеќе од 100 ohms Точност : ±2 степен centigrade Греење time : помалку од 10ТИ Работи начини : Континуирано Влажност : 40%~80% на Сегашните и Напон : AC220 V~50 HZ Вклучуваат : Divice домаќин*1 Soldring железо*1 Soldring стојат*1 Инструкции*1 сандак*1

BGN 182.00 192.00

HT-1212 heating quality preheating station factory outlets 110V

Напон 220 V / 110 за опцијаAC Моќност 800 WТемпературата Спектар 0300 сте C.Димензии : должинаширинависина : 12 x 12 x 15 cmТежина : 3 Kg Добавувачот : Honton Модел : HT1212 Моќ : 400 W Тип : Топла Reballing Плоча Граници : N / A Avg Reflow Пати : N / A Додадени Алатки : N / A Ладење : N / A Гаранција : 1 година ограничени

BGN 272.00

Нов евтин горещ въздух PVC банер заварчик / банер заваряване с горещ въздух заварчик машина за flex банер PVC вино става

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : LC3000 AДелови на топол воздух заварување машина1 Копчето2...

BGN 945.00 1038.40

ARC-250S DC Electric Arc Intenter заваръчни машини заварчик за заваръчни работи и електрическа на работния заваръчна техника 220V / 380V

ЛАК250 S DC Лак Електрични Intenter Заварување Машина Заварчик за Заварување Работи и ЕлектричниРаботи опрема за заварување 220 V / 380 VЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Место ЗаварувачМодел : ЛАК250 SНапон : 220 V / 380 VФрекфенција : 50 / 60 HzНоминална влезниот струја : 25 / беа 25,5Неоптоварување напон : 69 / 63Излез тековната регулатива : 30140 / 30180Номинална излезен напон : 25.6 / 27.2Оптоварување продолжување го оценувате 40 ° C (%) : 100 (140 A) / 20 (180 A)Неоптоварување потрошувачка : 10Ефикасност (%) : 83 / 85Фактор на моќ : 0.72 / 0.70Производ Големина : 371 * 153 * 290 ммПакување големина : 39*17*31cmТежина : 10kgAnswer : ___________________________ Note : ЛАК250 S Еден ПакетКарактеристики:1...

BGN 292.80

JBC Complete resoldering equipment RMSE-2D series за главата паяльника c245,

JBC Заврши repsoldering опрема RMSE2 D серија за c245 лемење железо главаПакување & ИспоракаИспорака : 715 ден Плаќање : Банката, Westerun Union, Paypal Испорака : A.By Курир : 47 Работни дена од страна на специјална понуда B.By Воздух : 7 Работни дена во именува аеродромотC.By Море : 2025 Работни дена во именуваните портНашите УслугиПредноста на handif MRO интегрирани набавки услуга1.Заштеда на времеНабавка процес е користење на електронска трговија, ефективна заштеда на набавката време и набавка на персоналот.2...

BGN 7832.00

Умен и достатъчно силен лазер lxj1390-H за рязане на метал

Паметни и доволно силна LXJ1390H ласерско сечење металМашина сликиКако што можете да видите на фотографиите,машина за пренос со топката завртка пренос ,тоа може да гарантирамашината точност во долго време.Се разбира,ние имаме машина пренос од тајван dongfeng појас ,тоа е подобро во кина,цената епоевтино отколку топката завртка transmisson машина.Можете да избор.ПрименаОвој модел може да работи на метални и неметални материјали .Рекламна индустрија : големи блистер збор за сечење, органско стакло гравирање и сечење,гравирање на двојна боја одбор,scutcheon,кристално првенство, го овласти бренд итн.Кожа и облека индустрија : сложен текст и графички гравирање на кожа, синтетичкикожа,leatheroid,крпа,крзно и кожа.Занает обработка како сечење,резба обрасци илидизајн на дограма,hollowing надвор.Сечење на облека,underware,домадекорација,ракавици, чанти,чевли,капи,играчки и други индустрииУметнички и Занаетчиски индустрија : гравирање на мермер, коска, бамбус занает, кожа, школка, слонова коска и така натаму.Модел индустрија : сечење на архитектонски модел, воздухопловство и навигација модел, и дрвени играчки.Пакување и печатење индустрија : гравирање и сечење на печатење гума плоча, и сечење на сендвичплоча и да умре одбор сечење.Карактеристики1...

BGN 10400.05

35 W електрически поялник 24 в электросварка поялник пистолет

Itwm : Електрични Лемење ЖелезоТип : Внатрешни Греење,DCМоќност : 35 WНапон : 24 VКарактеристики : Долг ЖивотМатеријал на Заварување Глава : АлуминиумскиБелешки : Witnout прилог приклучок

BGN 24.00 25.60

Високо устойчив машина за рязане на ламарина 1300мм*900мм

Висок стабилна 1300мм*900mm метален лист на машина за сечењеМашина сликиКако што можете да видите на фотографиите,машина за пренос со топката завртка пренос ,тоа може да гарантирамашината точност во долго време.Се разбира,ние имаме машина пренос од тајван dongfeng појас ,тоа е подобро во кина,цената епоевтино отколку топката завртка transmisson машина.Можете да избор.ПрименаОвој модел може да работи на метални и неметални материјали .Рекламна индустрија : големи блистер збор за сечење, органско стакло гравирање и сечење,гравирање на двојна боја одбор,scutcheon,кристално првенство, го овласти бренд итн.Кожа и облека индустрија : сложен текст и графички гравирање на кожа, синтетичкикожа,leatheroid,крпа,крзно и кожа.Занает обработка како сечење,резба обрасци илидизајн на дограма,hollowing надвор.Сечење на облека,underware,домадекорација,ракавици, чанти,чевли,капи,играчки и други индустрииУметнички и Занаетчиски индустрија : гравирање на мермер, коска, бамбус занает, кожа, школка, слонова коска и така натаму.Модел индустрија : сечење на архитектонски модел, воздухопловство и навигација модел, и дрвени играчки.Пакување и печатење индустрија : гравирање и сечење на печатење гума плоча, и сечење на сендвичплоча и да умре одбор сечење.Карактеристики1...

BGN 10400.05

Лесен робот настолен компютър IBK дейности автоматичен паяя със супер висок капацитет на паметта

Лесно ракување IBK десктоп автоматско лемење робот со Супер капацитетот на меморијатаОпис На Производот2017 НОВИ IBK HDL десктоп автоматско лемење роботКарактеристики : Едноставноста на операторотГолем капацитетот на меморијатаПрецизност на позиционирањеМоже да се прилагодите на лемење машина,Колку што се осмелуваат да се каже она што ви треба,contect мене !!

BGN 33600.00