• Ново
300A мини заваряване на месинг прът електрод притежателя на жилото

300A мини заваряване на месинг прът електрод притежателя на жилото

BGN 13.71

Сума
Налично за поръчка

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Brand New 300 A electrode носителот Ергономски дизајниран за заварчик удобност Целосно изолирани шок доказ винил справи Изработени од високо квалитетни материјали и високо спроводливост и подобрување на кабел Спецификации : Материјал : Пластични+Пурпурна Месинг Боја : Црна Струја : 300 Максимум кабел со дијаметар : 3мм Максимална држи electrode дијаметар : 3мм Големина : 20.5x7.5(Lx H) Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 x Pc Прачка за Заварување


Всичко за продукта

търговска марка:
OOTDTY
Номер На Модела:
517A1A30463
Дължина:
300 A
работен ток:
300А
Ток На Заваряване:
Друго
Работна Температура:
Друго
Приложение:
Друго

Подобни продукти в категория

Cebora A70 plasma cutter консумативи C1403+c1366 дълъг електрод-hf_long tips, 50A, 1.2 mm 20pcs

Производи Име : CEBORA A70 плазма машина потрошен материјал Hafnium долго електроди и долго млазницата совети, 50 A, 1.2 mm, 20pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

BGN 41.44

OSSIEAO 4бр 4mm*230mm алуминиева низкотемпературная заваряване Tig запояване запояване пръти

Спецификација : Бренд новиМатеријал : Алуминиум легураДолжина : 230mm / 9"Дијаметар : 4mmБоја : СребренаТопење температура : за илиПримена : Алуминиум и алуминиумски легури заварување,лемењеСе препорачува за заварување или лемење алуминиум легура : 1060, 1350, 3003, 3004, 3005, 5005, 5050, 6053, 6061, 6951, 7005, и фрлија легури 710.0 и 711.0Функција : Одлична отпорност на корозија.Се минимизира родител материјал нарушување во текот на заварување.Процес : запали факелот, (оган нема да betoo мали, за да биде во можност лесно горат цевка веднаш до топлина мијалник)...

BGN 3.00 4.16

5 бр спойка поялник съвет 900M-T-SI безоловен за Hakko Saike 936 852d+ 909D

Опис : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет Лемење Железо Совет добар заменливи совет за вашата стандардна лемење Железо моделот на Лемење Совет Лемење е 900 MТSI и ве молиме да обрнете внимание на тоа пред да направите нарачка на тоа главата во форма на Лемење Лемење Совет 900 MТSI е bevel игла Замена Железо Совет за Hakko 936 Станица, За 900 M.933.376.907.913.951,898 D,852 D+ Спецификации : Модел : 900 MТSI Материјал : Метал Боја : Црна Тон Количина : 1 Set / 5 Компјутери Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 6.00 6.86

3шт LT1L LF поялник 0,2 мм за Weller съвет WSP80 поялната станция на върха на желязо WSD81 FE75 mpr80 поялната станция

лемење совет за Weller WSP80 Лемење совет Станица Железо Совет WSD81 FE75 MPR80 лемење станица СоветПодолу големина е исто така на нашите акции ,ако треба pls контакт со нас

BGN 7.00 7.84

Най-силен акрилно лепило прозрачна лента, широчина 3 мм и дължина 50 м scrapbooking двупосочна лента за украса на колата сватбена стикер

Ширина 3мм Отпорни на Топлина двострано Транспарентен Најдобри Scrapbooking Јасно селотејп автомобил НалепницаОпис : Супстрат : ПЕТ Лепак : Модифицирани акрилни Боја : Транспарентна отпорни на топлина Ширина : 3мм Должина : 50 m Добар температура отпор : Краткорочни отпорност на топлина 150 целзиусови степени.Долгорочна отпорност на топлина 100 целзиусови степени...

BGN 5.00 6.06

Cebora A70 plasma cutter консумативи 1402 електрод-Hf, 10 бр.

Производи Име : CEBORA A70 плазма сечење факел потрошен материјал Hafnium електроди 10pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

BGN 22.38

50шт Air Plasma Cutter Cut консумативи за P80 Cutting Machine консумативи уши и електроди и защитни чаши, безплатно кораб е CPAM(P-80)

Овие потрошен материјал вклучени 20 парчиња Сечење Совети 20 парчиња Сечење Електроди 10 парчиња Shield ПрвенствоЗаеднички потрошен материјал за Сечење Факел P80.Овие делови се одличен квалитет и се произведени за да се исклучително фини tolerances.На shrouds и се вртат прстени се изработени од цврстдржава sintered, целосно стабилизирана керамички.Совети се притисне бакар и електроди се претвори бакар, со hafnium јадра.Напомена : 1...

BGN 76.80

3шт Wsp80 поялник LT4 LF поялник 1.2 мм wsd81 поялната станция съвет Ville за Weller съвет

лемење совет за Weller WSP80 Лемење совет Станица Железо Совет WSD81 FE75 MPR80 лемење станицаПодолу големина е исто така на нашите акции ,ако треба pls контакт со насПлаќањеPls бидете сигурни дека адресата е точно пред да плаќаат ,и рускиот народ исто така треба ветување името е твоето полно имеPls се чувствуваат слободни да контакт со нас ако ви треба повеќе стоки, но цената не е добарПревозотСите производи се проверува и спакувани во добра состојба пред да се доставиОбјектот ќе биде предаден, откако доби целосна исплатаПовратни информацииЌе позитивни повратни информации е многу важно за нас ,па ние искрено се надеваме дека може да ни даде 5 ѕвезди ,ако сте задоволни со нашите производи и услуги ,ние ќе ја напушти истата да ви

BGN 7.00 7.84

Нов T12-BC2 T12-ILS T12-BCM2 железни накрайници за Hakko запояване поялната станция FX-951 FX-95 H15

Карактеристики : 1) Добра способност за контрола на температура,брз коефициент на топлинска спроводливост,2) да се Направи употреба на увезената суровинабакар оксид, користат специјални калапи машина за процесот на3) Долго wroking живот : 4000050000 лемење зглобовите, некои големини дури и може да достигне 70000 лемење зглобовите4) површината на Производот се користи специјален материјал ракување, совет крајот со слој обработка, со цел да се обезбеди совет да не се претвори црно под висока температура5) Добри перформанси во калајна и калај топење, униформа и течно лемење, без празни лемење.6) Со високи антиоксидација, добра влажна перформансиПримена : За HAKKO FX950, FX951, FX952, FM202, FM203, FM204, FM206, FM2028,FM2027 или други matchable лемење станици или лемење железо се справи.Спецификации : Тип : T12BC2 / T12ILS / T12BCM2Материјал : Нерѓосувачки ЧеликТемпературата се прилагоди опсег : 200450°Max...

BGN 4.00 4.62

40шт консумативи=върха е + електрод+защитни чаша+въртеливо газово пръстен горелка Binzel MIG MAG 36KD се използва за заваръчен апарат MIG MAG

За МИГ МАГ факел ,може да се користи во MIG300 NBC400 NBC500 и NBC630 заварување машина!Добрата вклучуваат : 10 компјутери binzel МИГ 36 KD факел electorde10 компјутери binzel МИГ 36 KD факел М8 совети( Можете да изберете дијаметар електрични совети се (0.8 mm 1.0 mm, 1.2 mm )10 компјутери binzel МИГ 36 KD пламеник на гас прстен10 компјутери binzel МИГ 36 KD факел shield чашиДијаметарот електрични совети се 0.8 mm 1.0 mm, 1.2 mmГо оценувате моменталната : >300 AСликата на потрошен материјал : Сликата на МИГ факел electrode : Сликата на МИГ МАГ факел совети : Сликата на МИГ МАГ факел swir гас прстен : Сликата на штитот чаши : СОВЕТИ : Постојат суптилни грешки во мерењето, но нема да влијае на вашата употреба!Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

BGN 54.00 63.68

Нова 1 бр алуминиев корпус разпояване вакуум помпа инструмент за премахване на спойка нещастници желязо 1A31010

Температурата може да се прочита повеќе од јасно Луѓето можат да работат во прилагодлива температура со термостат опсег 80~500℃(176℉932℉),оваа лемење за полнење може да ги исполни повеќето универзална лемење потребите На 60 W лемење железо загрева многу fastly со висок квалитет, антиоксидација A1316 греење на елемент, силна platinum температура чувствителност технологија.Брзината на зголемувањето на температурата е околу 8 секунди...

BGN 2.00 3.10

Безплатна доставка 55 вида универсална телефонна с един удар факел паста BGA реболлинг шаблони

kaisi 55 Видови на Универзален Телефон Лемење Паста BGA Reballing StencilsПакет Вклучуваат(5 Парчиња) : 5 КОМПЈУТЕРИ за 55 видови на Универзалната stencilsAnswer : ___________________________ Note : Понекогаш фабриката ажурирање на BGA Reballing Матрицата, големината можеби различни, но функција е иста.

BGN 12.00 13.89

Безплатна доставка на консумативи 30шт 15ak наставка + 50шт E-Cu M6*25 0.8 контактни накрайници за заваръчна горелка BINZEL style

Бесплатен превозот потрошен 30 PCS 15 AK nozzel + 50 PCS ECu M6*25 0.8 контакт совети за BINZEL стил заварување факелотПакување листа : 30 PCS 15 AK млазницата50 PCS ECu M6*25 0.8 mm контакт совети

BGN 103.00 108.69

Advanced BGA SMD поялната паста Flux Мазнините Volume 10cc NC-559 G08 Drop ship

Опис : Заеднички Висок ИнтензитетДобро ДржењеДобра изолацијаМазна заварување површинаНе влошување не се исушиНеутрален PH 7土0.3Нема отров нема корозијаНа NCодносно 559 е висока вискозност нечиста флукс , тоа може да се користи за PCB , BGA , PGA reworking , и лемење и reballing на компјутер и телефонот чиповиТоа е мешавина од висококвалитет легирани прав и resinic pasty флукс , тоа може да се избегне бледо жолта остатоци , така што се лесни за чистење на одборот напомена : оваа ставка го нема Ag и Калај во тоа Спецификации : Тип : NCодносно 559Јачина на звук : 10 ×10ml / 10ccГолемина на : 18.4x101mmКоличина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 2.00 2.50

10шт модулен корпус 406488 (5/32 и 4,0 mm), Tig заваряване горелка WP17 WP18 WP26, [консумативи за WP-17 WP-18 WP-26], безплатна доставка CPAM

Овие потрошен материјал вклучени10 компјутери Collet Тела(TIG WP17 / 18 / 26 )Модел : 406488Големина : 5 / 32" & Ø4.0mmЗаеднички потрошен материјал за сите 17 & 26 серија воздух за ладење факели и 18 серија на вода за ладење факелиНапомена : 1...

BGN 21.60

10шт 10N49L 5L-дългата наставка за горелката WP17 WP18 WP26-глинозем керамични материали за заваряване TIG WP-17 WP-18 WP-26, безплатно CPAM

Овие потрошен материјал се вклучени : 10pcs 10 N49 (5# Долго)Заеднички потрошен материјал за сите 17 & 26 серија воздух за ладење факели и 18 серија на вода за ладење факели*Потрошен материјал може да се работи со сите 17 & 26 серија воздух за ладење факели и 18 серија на вода за ладење факели,вклучувајќи го Линколн PTA17, PTA18 и PTA26 факели,Милер Diamondback DB17,DB18 и DB 26 факели,заедно со Weldcraft WP17, WP18 и WP26 батериски лампи.За превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.И ние ќе го избере побрзо / посигурен брод метод од стандардната.Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.Email : 15061588456163.comWe Chat : James15061588456

BGN 44.80

10шт притежателите накрайници+10шт дюза 15AK + 30шт диаметър 0,8 мм, M6*25 контактни накрайници за заваръчна горелка BINZEL style 15AK

10 PCS совет на носителот+10 PCS 15 AK nozzel + 30 PCS дијаметар 0.8 mm M6*25 контакт совети за BINZEL стил 15 AK заварување факелотПакување листа : 10 PCS совет на носителот10 PCS 15 AK млазницата30 PCS дијаметар 0.8 mm M6*25 ECu контакт совети

BGN 38.00 40.00

Механик паста флюс запояване с калай модерни продукти припой за електрически поялник заваръчни флюси за ремонт на печатни платки/BGA/PGA / SMD

Карактеристики : Висок обврзници сила, со неутрална PH вредност, изолација е силна, заварување површината мазна IC и PCB за да нема корозивни Својата врела точка само малку повисоки од точка на топење на лемење За мобилни телефони, PC картички и други софистицирани електронски чипниво помош заварување пакување листаUV50 35g x1

BGN 3.98

Висока точност BGA Чип Machine 2 Глави SMT280/ електронно оборудване Pick and Place Machine

1.СпецификацијаМонтажа Главата Број 2 Монтажа точноста 0.025 mm за Монтажа агол 0 ~ 360° Теоретска брзина 7500pcs / h Нормален монтажа Нормално монтажа Нормално монтажа 6000pcs / h Млазницата тип JUKI Елемент за монтажа0402, 0603, 0805, 12060603, 0805, 3014, 5050SOT, СОП, QFN, BGA, итн Супстрат минималните димензии 10×10 mm Супстрат максимална големина 320×450 mm Супстрат дебелина ≤2mm Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Супстрат искриват дозволената вредност X, Y оска движат во опсег 410×490 mm Z оската движат во опсег од 10 mm, Z оската на ротација агол 0 ~ 360° Компатибилен формат на датотека Вградени МЧР систем Компатибилен формат на датотека CSV, TXT...

BGN 4800.00

46 хранилки TVM802B SMT монтажна машина Pick and Place Machine за led производствена линия / 2 камери и висока скорост

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

BGN 6720.00

1бр 900M-T-B заваряване ютия Hakko 907 дръжки заваръчно дюза 936 поялната станция заваряване съвет

Објектот специфики : Боја : СребренаТежина : 13gКоличина : 1pcДел No : 900 MTБДијаметар на Совет : за 6.6 mmОбложено со Оловослободен ЛемењеЗамена Железо Совет за Hakko atten брз и други бренд железо станицаПакет Се Вклучени : 1x 900 MTБ Замени Лемење Лемење ЛидерСлободен Лемење Железо Совет

BGN 1.42

25ps 9-8215 електроди на термодинамиката-Въздушно-плазмено рязане рязане на консумативи добро качество(TD)

Овие потрошен материјал вклучени 25 компјутери Термички Динамика Електроди : 98215Напомена : 1 На сликите е само за референца, на actural стоки кои се наведени погоре.2...

BGN 86.40

NC-559-ASM-UV (TPF) заваряване на зъбен абсцес безоловен No-Clean лепкава флюс за определяне на обхвата на BGA, реболлинга, стружечного на спойка

Руските купувачи ве молиме наведете вашето име и презиме! Полно име е вашето име + татково име + презиме.Име на производ : Оловобесплатно Немачиста Вулгарен Флукс Модел : NCОДНОСНО 559ASMУВ(TPF) Капацитет : 10 CC Производ Моменти 1...

BGN 12.00 12.78

5 метра 2,0 мм Распайная Плитка за премахване на припой на Медни фитил макара тел кабел 1,5 м Распайные помпи спад на кораба

Карактеристики : Добар квалитет desoldering плетенка со уникатен нечиста флукс Чист кислородfree) бакарна жица Оваа desoldering фитил е со висок квалитет desoldering плетенка со уникатен нечиста флукс, чист кислородfree) бакарна жица за лесно лемење отстранување Спецификација : Должина : околу...

BGN 1.82