• Ново
Плазмено рязане ръчно Фенерче OEM PT-60 PT60 IPT60 Non-HF с 4pin център Connetor 5 М 10-60Amp 1 бр.

Плазмено рязане ръчно Фенерче OEM PT-60 PT60 IPT60 Non-HF с 4pin център Connetor 5 М 10-60Amp 1 бр.

BGN 171.76
BGN 163.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка

Плазма Сечење Рака Факел ОЕМ PT-60 PT60 IPT60 Не-HF Со 4 Pin Центар Connetor 5 M 10-60 Amp 1 PCS
Должност циклус : 60 Amp 80%
Користење На Гас : Ер/ Азот
Доза на притисок : 65-75 PSI (4.4-5.0 бар)
Штекер Flowrate : 320 SCFH (150 Ipm)
Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други. Превозот САД, 7 да 13 дена Канада, 15 до 20 работни дена Austrralia, Западна Европа се 20 до 45 дена
Друга Земја : 30-60 дена
- Објектот ќе биде испратена во 3-5days по примена на плаќање на вообичаениот, ако било
посебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда. За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори. Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.
Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.
- Увозни давачки
Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Овие трошоци се купувачот'responsibility. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе
биде пред купување. Политика на враќање Враќање е достапна само во рок од 7 дена по примен објект.
Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со нас
пред да го испратите објектот назад.
Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба, сите оригинални
пакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн. Превозот и ракувањето со такси не се враќа.
Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.
- Контактирајте со нас, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕД
ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Всичко за продукта

Вид На Заваряване:
Плазмена Горелка
търговска марка:
ДЖИНСЛУ
Тип:
Капацитет На Рязане Записващо Устройство
Номер На Модела:
PT60
Заваръчен Способност:
10-60Amp

Подобни продукти в категория

10шт 10N50 4 дюза за заваръчна горелка WP17 WP18 WP26-керамични материали за заваряване TIG WP-17 WP-18 WP-26

Овие потрошен материјал вклучени10pcs 10 N50 (4#)Заеднички потрошен материјал за сите 17 & 26 серија воздух за ладење факели и 18 серија на вода за ладење факелиЗа превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.И ние ќе го избере побрзо / посигурен брод метод од стандардната.Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.Email : 15061588456163.comWe Chat : James15061588456

BGN 14.24

Различни сертификати получават SMD LED / паяльную машина международна доставка SMD монтажна машина № 1 SMT Чип Mounter

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm350mm*400mmXY движат во опсег425*550mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFNКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

BGN 6880.00

3шт LT1L LF поялник 0,2 мм за Weller съвет WSP80 поялната станция на върха на желязо WSD81 FE75 mpr80 поялната станция

лемење совет за Weller WSP80 Лемење совет Станица Железо Совет WSD81 FE75 MPR80 лемење станица СоветПодолу големина е исто така на нашите акции ,ако треба pls контакт со нас

BGN 7.00 7.84

Нова 1 бр алуминиев корпус разпояване вакуум помпа инструмент за премахване на спойка нещастници желязо 1A31010

Температурата може да се прочита повеќе од јасно Луѓето можат да работат во прилагодлива температура со термостат опсег 80~500℃(176℉932℉),оваа лемење за полнење може да ги исполни повеќето универзална лемење потребите На 60 W лемење железо загрева многу fastly со висок квалитет, антиоксидација A1316 греење на елемент, силна platinum температура чувствителност технологија.Брзината на зголемувањето на температурата е околу 8 секунди...

BGN 2.00 3.10

Advanced BGA SMD поялната паста Flux Мазнините Volume 10cc NC-559 G08 Drop ship

Опис : Заеднички Висок ИнтензитетДобро ДржењеДобра изолацијаМазна заварување површинаНе влошување не се исушиНеутрален PH 7土0.3Нема отров нема корозијаНа NCодносно 559 е висока вискозност нечиста флукс , тоа може да се користи за PCB , BGA , PGA reworking , и лемење и reballing на компјутер и телефонот чиповиТоа е мешавина од висококвалитет легирани прав и resinic pasty флукс , тоа може да се избегне бледо жолта остатоци , така што се лесни за чистење на одборот напомена : оваа ставка го нема Ag и Калај во тоа Спецификации : Тип : NCодносно 559Јачина на звук : 10 ×10ml / 10ccГолемина на : 18.4x101mmКоличина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 2.00 2.50

Cebora A70 plasma cutter консумативи 1402 електрод-Hf, 10 бр.

Производи Име : CEBORA A70 плазма сечење факел потрошен материјал Hafnium електроди 10pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

BGN 22.38

10шт 10N49L 5L-дългата наставка за горелката WP17 WP18 WP26-глинозем керамични материали за заваряване TIG WP-17 WP-18 WP-26, безплатно CPAM

Овие потрошен материјал се вклучени : 10pcs 10 N49 (5# Долго)Заеднички потрошен материјал за сите 17 & 26 серија воздух за ладење факели и 18 серија на вода за ладење факели*Потрошен материјал може да се работи со сите 17 & 26 серија воздух за ладење факели и 18 серија на вода за ладење факели,вклучувајќи го Линколн PTA17, PTA18 и PTA26 факели,Милер Diamondback DB17,DB18 и DB 26 факели,заедно со Weldcraft WP17, WP18 и WP26 батериски лампи.За превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.И ние ќе го избере побрзо / посигурен брод метод од стандардната.Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.Email : 15061588456163.comWe Chat : James15061588456

BGN 44.80

Най-силен акрилно лепило прозрачна лента, широчина 3 мм и дължина 50 м scrapbooking двупосочна лента за украса на колата сватбена стикер

Ширина 3мм Отпорни на Топлина двострано Транспарентен Најдобри Scrapbooking Јасно селотејп автомобил НалепницаОпис : Супстрат : ПЕТ Лепак : Модифицирани акрилни Боја : Транспарентна отпорни на топлина Ширина : 3мм Должина : 50 m Добар температура отпор : Краткорочни отпорност на топлина 150 целзиусови степени.Долгорочна отпорност на топлина 100 целзиусови степени...

BGN 5.00 6.06

Консумативи плазмен нож CEBORA A70 1402+1396 електрод-Hf_tip, 20pcs

Производи Име : CEBORA A70 плазма машина потрошен материјал 1402+1396 electrodeHf_tip, 20 компјутери Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

BGN 31.84

46 хранилки TVM802B SMT монтажна машина Pick and Place Machine за led производствена линия / 2 камери и висока скорост

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

BGN 6720.00

Нов T12-BC2 T12-ILS T12-BCM2 железни накрайници за Hakko запояване поялната станция FX-951 FX-95 H15

Карактеристики : 1) Добра способност за контрола на температура,брз коефициент на топлинска спроводливост,2) да се Направи употреба на увезената суровинабакар оксид, користат специјални калапи машина за процесот на3) Долго wroking живот : 4000050000 лемење зглобовите, некои големини дури и може да достигне 70000 лемење зглобовите4) површината на Производот се користи специјален материјал ракување, совет крајот со слој обработка, со цел да се обезбеди совет да не се претвори црно под висока температура5) Добри перформанси во калајна и калај топење, униформа и течно лемење, без празни лемење.6) Со високи антиоксидација, добра влажна перформансиПримена : За HAKKO FX950, FX951, FX952, FM202, FM203, FM204, FM206, FM2028,FM2027 или други matchable лемење станици или лемење железо се справи.Спецификации : Тип : T12BC2 / T12ILS / T12BCM2Материјал : Нерѓосувачки ЧеликТемпературата се прилагоди опсег : 200450°Max...

BGN 4.00 4.62

40шт консумативи=върха е + електрод+защитни чаша+въртеливо газово пръстен горелка Binzel MIG MAG 36KD се използва за заваръчен апарат MIG MAG

За МИГ МАГ факел ,може да се користи во MIG300 NBC400 NBC500 и NBC630 заварување машина!Добрата вклучуваат : 10 компјутери binzel МИГ 36 KD факел electorde10 компјутери binzel МИГ 36 KD факел М8 совети( Можете да изберете дијаметар електрични совети се (0.8 mm 1.0 mm, 1.2 mm )10 компјутери binzel МИГ 36 KD пламеник на гас прстен10 компјутери binzel МИГ 36 KD факел shield чашиДијаметарот електрични совети се 0.8 mm 1.0 mm, 1.2 mmГо оценувате моменталната : >300 AСликата на потрошен материјал : Сликата на МИГ факел electrode : Сликата на МИГ МАГ факел совети : Сликата на МИГ МАГ факел swir гас прстен : Сликата на штитот чаши : СОВЕТИ : Постојат суптилни грешки во мерењето, но нема да влијае на вашата употреба!Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

BGN 54.00 63.68

Висока точност BGA Чип Machine 2 Глави SMT280/ електронно оборудване Pick and Place Machine

1.СпецификацијаМонтажа Главата Број 2 Монтажа точноста 0.025 mm за Монтажа агол 0 ~ 360° Теоретска брзина 7500pcs / h Нормален монтажа Нормално монтажа Нормално монтажа 6000pcs / h Млазницата тип JUKI Елемент за монтажа0402, 0603, 0805, 12060603, 0805, 3014, 5050SOT, СОП, QFN, BGA, итн Супстрат минималните димензии 10×10 mm Супстрат максимална големина 320×450 mm Супстрат дебелина ≤2mm Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Супстрат искриват дозволената вредност X, Y оска движат во опсег 410×490 mm Z оската движат во опсег од 10 mm, Z оската на ротација агол 0 ~ 360° Компатибилен формат на датотека Вградени МЧР систем Компатибилен формат на датотека CSV, TXT...

BGN 4800.00

10шт модулен корпус 406488 (5/32 и 4,0 mm), Tig заваряване горелка WP17 WP18 WP26, [консумативи за WP-17 WP-18 WP-26], безплатна доставка CPAM

Овие потрошен материјал вклучени10 компјутери Collet Тела(TIG WP17 / 18 / 26 )Модел : 406488Големина : 5 / 32" & Ø4.0mmЗаеднички потрошен материјал за сите 17 & 26 серија воздух за ладење факели и 18 серија на вода за ладење факелиНапомена : 1...

BGN 21.60

6 бр./компл. месинг HS221 заваряване паяльные пръти 1.6 мм x 333мм платина бижута заваряване паяльные инструменти месинг запояване заварчик прът

Опис : 6 Pcs 1.6mmx333mm HS221 Месинг Прачки за Заварување Месинг Лемење ПрачкиСпецификација : Материјал : месинг HS221Големина : 1.6 mm x 333mm(дијаметар * должина)Количина : 6pcsБоја : ЗлатнаКарактеристики : Тоа е главно се користи за заварување помеѓу бакар и железо.И треба да се користи со лемење во прав.Користи во Месинг кислород гас ацетилен заварување и јаглерод лачно заварување,како додатен материјал.Исто така широко се користи во лемење на бакарни, челик, бакарникел легиран, сиво леано железо и обложни карбид сечење алатки, итн.Мерки на претпазливост : 1...

BGN 7.14